Cumartesi , Mart 16 2019
Ana Sayfa / Adsense / Adsense Geliri Nasıl Yükseltilir? 2019 Taktikleri
adsense gelir arttırma tbm yükseltme

Adsense Geliri Nasıl Yükseltilir? 2019 Taktikleri

Adsense gelir arttırma konulu bu yazımızda sizlere youtube ve web sitelerinizden kazandığınız parayı 2-3 kat arttıracak, pasif gelir kapınızı sonuna kadar aralayacak bir takım yöntemlerden bahsedeceğiz. Sizler de bu önerileri uygulayarak internetten kazandığınız parayı katlayabilirsiniz. Kısaca adsense’den günlük 2-3 TL kazanıyorsanız bunu 5-6 TL’ye kadar katlayacağız! Biliyorsunuz ki adsense Türkiye’de oldukça az kazandırıyor. Ancak bunun böyle devam etmemesi sizin elinizde. Adsense tbm arttırma yolları mevcut ve kesinlikle işe yarıyor. Yazı yazıp video yayınladıktan sonra para gelmesini beklemenin bir anlamı yok, derhal bu yöntemleri uygulamaya başlayın ve emeğinizin karşılığını alın! Size bunu yöntemleri bizzat denemiş biri olarak garanti ediyorum!

Adsense kazancınızı yükseltme adımlarına geçmeden önce bu yazıyı en az 1 adet web sitesi, blog veya youtube kanalı sahibi olduğunuzu varsayıyorum. Ancak öyle değilseniz bile bundan sonra yapacağınız internet girişimleri için önerilerim aklınızın bir köşesinde bulunsun! Daha çok TBM yani tık başı miktar nasıl arttırılır bunun üzerinde duracağız. Sizlere bizzat uyguladığım ve sonuç aldığım yöntemleri vererek kazancınızı arttırmak istiyorum. O halde başlayalım…

Adsense Gelir Arttırma Yöntemleri

1. TBM Yüksek Kategorilerde İçerik Üretin

Adsense, reklamlara tıklandıkça para kazanmanızı sağlayan bir sistemdir. Ancak bu sistemde her tıklanan reklamın getirdiği kazanç aynı değildir. Reklama tıklandıktan sonra size ne kadar kazandıracağı; reklam verenin bütçesine, tıklayan ziyaretçinin tıklama sonrasında ne yaptığına ve içerik konusuna göre değişir. Almanya, ABD ve İngiltere gibi ülkelerde bu miktarlar çok yüksektir. Bu konuya daha sonra değineceğiz. Burada sizin yapmanız gereken TBM yüksek kelimeleri bulmak ve bu alanlara yönelik içerikleri üretmektir. Bunlardan bazıları; Forex, internetten para kazanma, trade, borsa, ek iş, kredi – banka, domain, hosting, anket v.b. konulardır.

Ben bu konulardan hiçbirini bilmiyorum diye üzülmeyin. Bilenler nasıl öğrendiyse siz de o şekilde araştırarak, okuyarak tüm bu konularda bilgi sahibi olabilirsiniz. İçlerinden bir tanesini seçin ve popüler konuları araştırmaya başlayın. Kısa sürede kazanacaksınız!

2. Reklam Yerleşiminizi Düzenleyin

Ziyaretçiler genel olarak hangi noktalardaki reklamlara tıklıyor diye araştırma yapın. Klasikleşmiş logo yanı reklamlardan vazgeçin çünkü ne kadar büyük olurlarsa olsunlar artık insanlar header (üst) bölümdeki reklamlara tıklamıyor. Reklamlar içeriklere bütünleşmeli ve ilgi çekici şekilde sunulmalıdır. Daha somut örnekler vermek gerekirse; üst menü altına 1 adet bağlantı reklam, sidebar bölümüne 1 adet yüksek banner ve bağlantı reklam, yazı başlığının altına 1 adet bağlantı reklam, yazının hemen başında sol tarafa banner reklam, yazının sonuna birer adet banner ve bağlantı reklam eklenebilir. Mobil reklam yerleşimini de yine aynı şekilde düzenleyebilirsiniz. Yalnız mobil reklamlarınızın esnek olmasına dikkat edin.

3. Çöp Reklamları Gösterimini Engelleyin

Adsense reklamlarınızda görüntülenen bazı reklamların maaliyetleri o kadar düşüktür ki yüzlerce tıklama alsanız bile kayda değer bir kazanç sağlayamazsınız. Bu tür reklamlara bağırsak reklam deniyor ve genellikle spam amaçlı açılan sitelerin reklamları yapılıyor. Bu reklamlara siz de denk gelmişsinizdir. Kazancınızı düşüren bu gösterimlere engel olursanız gelirinizin arttığına şahit olacaksınız.

Bunun için Adsense panelinize girin, Engelleme Kontrolleri > Reklam İnceleme Merkezi’ni seçin. İncelenmemiş olarak görünen reklamları burada seçerek engelleyebilirsiniz. Engellemeden sonra reklamlar sitenizde çıkmayacaktır. Yalnız bu işlemi yaparken çok fazla reklamı engellemek çeşitliliği olumsuz etkileyeceğinden kazancınız düşecektir. Bu nedenle yalnızca spam amaçlı sitelerin reklamlarını engellediğinizden emin olun.

adsense geliri nasıl arttırılır tbm yükselt

4. Organik Ziyaretçi Reklama Tıklar

Adsense gelir arttırma hedefimize bizi en çok yaklaştıracak şey organik hit, yani arama motorlarından gelen ziyaretçilerin oluşturduğu kitledir. Bu kitle reklamlara tıklamaya meyillidir. Sosyal medya gibi dolaylı yollardan gelen yada sitenize direk adres yazarak ulaşan ziyaretçiler istediğini alıp siteyi terk etme yönelimi gösterirler. Bu nedenle arama sonuçlarına yönelik SEO çalışması yapabilirsiniz. Sektörünüzde o anda hangi konular konuşuluyorsa bunlar hakkında içerikler üretin ve yayınlayın. Ayrıca yazdığınız yazıların uzun süre okunacak türde olmalarına özen gösterin. Bir yazı yıllar sonra bile araştırma yapanlara yarar sağlayabilecekse o zaman adsense geliriniz yüksek olacaktır!

5. Yabancı Dilde İçerik Üretmek

Yukarıda söylediğim her şey aynı şekilde geçerli olmak üzere; İngilizce ve Almanca dillerinde üretilen içerikler Türkçe video ve yazıların kazandırdığından çok daha fazla kazandırıyor. Maalesef durum bu, aynı emekle İngilizce içerik sizi zengin bile edebilir. Eğer yabancı diliniz iyiyse ve yazma yeteneğiniz de varsa mutlaka yabancı dilde site açmanızı öneririm. Seçeceğiniz kategoriyi yine yukarıda verdiğim örneklerden birinden seçebilirsiniz. İngilizce dilinde açılacak site kategorisi ne olursa olsun en çok kazandıran Türkçe siteden daha fazla gelir getirecektir.

Sizlere önerebileceğim adsense gelir arttırma yöntemleri bu kadardı. Adsense’de TBM nasıl yükseltilir detaylı olarak bahsettik. Sizler de denediğiniz ve sonuç aldığınız yöntemleri yazarak daha fazla kişinin faydalanmasını sağlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir