Cumartesi , Mart 30 2019
Ana Sayfa / Adsense / Adsense’den Para Kazanma Yolları
adsense-para-kazanma
adsense-para-kazanma

Adsense’den Para Kazanma Yolları

Adsense, Google tarafından geliştirilen ve dünyanın en çok tercih edilen reklam verme / reklam yayınlama servisidir. Dileyenler ürün ve hizmetlerini tanıtmak amacıyla google adwords üzerinden reklam verirler. Bu reklamlar daha sonra adsense yayıncıları tarafından çeşitli platformlarda yayınlanarak hedeflenen kitleye ürün / hizmet ulaştırılmış olur. Reklam verenlerin reklamlarını Adsense üzerinden yayınlayanlar ise oldukça iyi gelirler elde edebilirler. Tıklama başına para ödeyen Google Adsense’den para kazanma hakkında gelin detaylı bilgi edinelim!

Öncelikle adsense’den para kazanmak şeklinde bir google araması yapıyorsanız reklam veren değilsinizdir diye tahmin ediyorum. Siz, tıpkı bizler gibi internetten para kazanmanın garantili yollarını arayan ve yolu Adsense’ye düşen birisiniz. Öncelikle bilmelisiniz ki reklamlarınızı yayınlamak için ya bir web sitesine yada youtube kanalına sahip olmalısınız. Bir blogger yada wordpress altyapısıyla oluşturacağınız internet sitenizde, sitenizin istediğiniz bir bölümüne adsense reklamları yerleştirerek bu reklamlar tıklandıkça para kazanabilirsiniz.

Diğer bir adsense’den para kazanma yöntemi ise youtube’dir. Youtube hakkında az çok herkes fikir sahibidir. Youtuberlar bu işi öyle bir noktaya taşıdılar ki artık 7’den 70’e herkesin bir youtube kanalı var. Yüklediğiniz videolar izlendikçe youtube’nin istediği para kazanma şartlarını sağlıyorsunuz. Belli bir süre sonra youtube, videolarınızda reklam yayınlamanıza ve para kazanmanıza izin veriyor.

Youtube’da yayınladığınız videolar 10 dakikadan uzun olduğunda ise reklam sayısını ve reklamların yerlerini siz belirliyorsunuz. Kısaca ne kadar uzun videolar çekerseniz adsense’den o kadar çok para kazanıyorsunuz… Aynı şey web siteleri için de geçerli. Adsense’den para kazanma hedefinizin gerçekleşmesi için okunmaya değer, kaliteli ve uzun makaleler yazmalısınız. Bu makalelerde belirli aralıklarla reklamlar göstererek tıklanmalarını sağlarsanız düzenli gelir elde edebilirsiniz.

Peki adsense ne kadar kazandırıyor? Bu sorunun yanıtı sizin çabanıza ve seçtiğiniz kategoriye göre değişir. Örneği eğlence gibi içerikler çok izlenir fakat adsense gelirleri düşüktür. Bunun yerine rekabetin yüksek olduğu alanlar tercih edilmeli ve siteye / kanala olabildiğince çok ziyaretçi çekilmelidir. Bu da ancak kaliteli içerikle olur.

Adsense, her reklam yayınlayana aynı rakamı ödemez. Bazı tıklamalar oldukça değerliyken, bazıları yalnızca birkaç kuruş kazandırabilir. Bunun nedeni reklam verenin tıklama başına belirlediği miktardır. Bu miktarın yükselmesi için rekabetin yüksek olduğu alanlar seçilmelidir. Türkiye’de hangi alanda rekabet olabilir diye kendinize bir sorun? Örneğin gezi, turizm sektörü olabilir mi? Yada bankacılık, kredi ve forex gibi konular? İşte bu sektörler rekabetin yüksek olduğu, haliyle kazanılan paranın da arttığı alanlardır. Bu konularda yayın yapan siteler, diğer sitelere oranla adsense’den 2-3 kat daha fazla para kazanmaktadırlar.

Adsense’den Para Kazanma Taktiği

Türkçe içerik üretmek belirli alanlarda gerçekten kazandırıyor, bu doğru. Fakat adsense’den kazanılacak parayı 5-10 kat arttırmanın bir yolu var: İngilizce youtube kanalı / internet sitesi açmak! Evet, birçok konuda olduğu gibi Adsense’den kazanılan para da ülkemizde batılı ülkelere göre düşük. Eğer İngilizce, Almanca gibi dillerden birini biliyorsanız bu işten oldukça iyi para kazanabilirsiniz. Bu dillere reklam veren firmaların bütçeleri yüksektir ve siteleri ziyaret edenlerin alım gücü yüksek olduğundan reklamlar da çok kazandırır. Eğer bu işe yeni başlıyor ve adsense’den para kazanmak istiyorsanız mutlaka yabancı dilde içerik üretmeyi düşünmelisiniz!

Bol kazançlar…

Mutlaka Okumalısın

link kısaltarak para kazanma taktikleri

Link Kısaltarak Para Kazanma Taktikleri 2019

Bildiğiniz gibi internetten para kazanmak isteyenlerin sıkça başvurduğu yöntemlerden biri link kısaltma yöntemidir. Link kısaltmayı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir