Ana Sayfa / Adsense / Adsense Uyumlu Blogger Temaları
adsense blogger temaları- reklam yayınlamaya uygun şablonlar

Adsense Uyumlu Blogger Temaları

Bu yazıda adsense uyumlu blogger temaları nelerdir, neden blogger kullanıcıları adsense temalarını tercih etmelidir, adsense kazancını etkileyen şeyler nelerdir gibi soruları yanıtlayacak ve örnek temalara gözatacağız.

Blogger kullanıyor musunuz? Dünyanın en çok tercih edilen ücretsiz blog açma sitelerinden biri olan Blogger, Google’ın resmi hizmetidir. Günden güne gelişim göstererek popülerliğini arttıran bu blog sitesinde siz de ücretsiz blog oluşturabilirsiniz. Tek bir google hesabınızın olması yeterli, ardından bir isim belirledikten sonra blogunuz hazır demektir.

Peki Blogger’dan nasıl para kazanacağız? Bunun en garantili yolu adsense reklamlarıdır. Adsenseden para kazanmak içinse adsense uyumlu blogger temaları kullanılmalıdır. Bu temalar reklam odaklı, hızlı ve kazançlı temalardır.

Günümüzde profesyonel temaların neredeyse tamamı reklam yayınlamaya uygun değildir. Kullanıcı odaklı temalar tasarlarken reklam yerleşimleri es geçilir ve temalar genellikle geniş tasarlanır. Bu temalar adsense reklamı yayınlamak için uygun değildir. Bizler ise adsense’den para kazanmak için iki durumu dengeleyeceğiz. Yani hem kullanıcı odaklı hem de kazançlı temalar kullanacağız. Bu sayede kullanıcı siteden kaçmayacak ve adsense kazancımız diğer sitelerden ortalama 2-3 kat fazla olacak. Bunu sizlere garanti ediyorum.

Adsense blogger temalarına High CTR temalar da diyebiliriz. High CTR, tıklama oranının yüksek olduğunu ifade eder. Bu temalar adsenseyle uyumludur yani içerik ve reklamları ayırt etmek zordur. Ayrıca reklamları kullanıcıların tıklama oranlarının yüksek olduğu noktalara yerleştireceğiz ki daha fazla tıklansın ve gelirimiz de artsın.

Adsense Uyumlu Blogger Temaları

İşte kazancımıza kazanç katacak o blogger temaları. Elbette bir sitenin adsense kazancını etkileyen en önemli etkenler yayın yaptığı kategori ve ziyaretçi sayısıdır. Tema bu iki şeyden sonra gelir ancak temalar geri plana atılamayacak kadar önemlidir. Bu nedenle reklam yerleşimleri hazır yada reklam yayınlamaya uygun temalar seçmelisiniz. Ayrıca seçtiğiniz tema hızlı ve mobil uyumlu olmalı ki mobil cihazlarda da adsense reklamı görüntülensin. Bazı temaların reklam yerleşimleri eksik olabilir. Bu temalarda reklam eklemek istediğiniz yere göre google’da arama yaparak sonuç alabilirsiniz. Reklam yerleşimi hazır bir site kurdurmak isterseniz iletişim sayfasından bana ulaşın.

Nubie Fast

adsense uyumlu blogger temaları - nubie fast

Oldukça hızlı, mobil uyumlu (responsive), özelleştirilmiş yorum formu ve benzer yazılar eklentisiyle hem kullanıcılara hızlı bir site deneyimi yaşatabilir hem de adsense’den para kazanabilirsiniz. Hali hazırda birkaç reklam yeri hazır. Bunlar dışında başlığın altına, ilk parafrafın sonuna, yazı arasına ve yazı sonuna adsense reklamları ekleyebilirsiniz. Listedeki adsense uyumlu blogger temaları arasında benim favorim.

Önizlemeİndir

Hispeed

hispeed adsense uyumlu blogger teması

Seoblog isimli site tarafından geliştirilen ve adsense reklamı yayınlamak için oldukça uygun bir tema. Açılır menü, hızlı ve kusursuz kodlama, özelleştirilmiş eklentileriyle birlikte bu temadan oldukça para kazanacaksınız. Temada hali hazırda 5 adet reklam yeri hazır. Siz bunlara ek olarak yazı ortasına ve sonuna adsense reklamı ekleyebilirsiniz.

Önizlemeİndir

Simplesanget

adsense blogger teması simplesanget

Yeşil ve beyaz renkleri hakim olduğu bu temada da reklam yerleşimleri neredeyse eksiksiz. Yalnızca yazı ortasına bir adet bağlantı reklam eklemek yeterli olacaktır. Diğer tüm reklam alanları oldukça iyi konumlandırılmış ve müdahele etmeye gerek yok. Yine oldukça hızlı bir blogger teması.

Önizleme İndir

Minimal

minimal adsense blogger tema

Adı gibi sade, hızlı ve adsense uyumlu blogger teması. Açılır menü, sayfayla kayan yan menü, özelleştirilmiş paylaşım butonları ve yorum formu ile kullanıcı odaklı bir tema. Yazı başlığı altına, ilk paragraftan sonra, yazı ortasına ve en üst menünün altına birer adsense reklamı ekleyerek kazancınızı katlayabilirsiniz.

Önizleme İndir

Sizlerle birlikte adsense uyumlu blogger temalarının bir listesine gözattın. Oldukça hızlı ve reklam yayınlamaya uygun bu temalardan herhangi birini seçerek belirttiğim alanlara adsense reklamlarınızı yerleştirin ve para kazanmanın tadını çıkarın! Bol kazançlar…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir