AliExpress Dropshipping Nasıl Yapılır? Detaylı Anlatım

Eğer Aliexpress ile dropshipping yapmaya karar verdiyseniz, doğru yere geldiniz. İster e-ticarete yeni başlayan biri olun, ister deneyimli bir ticaret üstadı olun, iş modelinizi değiştirme zamanı geldi. Hem Aliexpress dropshipping hem de Aliexpress premium shipping için en iyi rehberi oluşturduk. Yazımızı okuyarak dropshipping ile ilgili herşeyi öğrenmiş olacaksınız.

Aliexpress dropshipping ile başarılı bir e-ticaret işi yaratabilmek için hazırladığım bu kılavuz size farklı bir bakış açısı kazandıracak.

Dropshipping için Mükemmel Kılavuzu

Bir e-ticaret girişimcisi olmak istiyorsanız, dropshipping başlamak için en kolay yoldur.  Aliexpress‘in dropshipping yapmanın avantajları nedlerdir?:

 • Fazla sermaye gerektirmez.
 •  Fiziksel bir mağazaya ihtiyacın yok. Burada e-ticaret hakkında konuştuğumuzdan, dünyanın her yerinden başarılı bir Aliexpress dropshipping işini yürütebilirsiniz. Dropshipping ile, herhangi bir envanterinizi de stoklamanız gerekmez.
 • Öğrenmeniz gereken her şey, ücretsiz çevrimiçi olarak mevcuttur. Hareket halindeyken öğrenmek ve e-ticaret başarısı elde etmek için çok sayıda makaleyi, videoyu ve diğer eğitim malzemelerini kullanabilirsiniz.

Aliexpress dropshipping: neden denemelisiniz?

Bir e-ticaret mağazası kurmak istediğinize karar verdiğinizi varsayalım. Bir sonraki adımlarınız neler? Çoğu girişimci bir ürün fikrini bulmaya, tedarikçiler aramaya, ürünler için ödeme yapmaya ve onları gerçek dünyadaki mağazaya getirmeye çalışır. Ardından, malınızı aldıktan sonra, bunları satmak için çok uğraşırsınız.

Sorun şu ki, neyin iyi satış yapacağını veya hangi ürünün hiç satamayacağını bilemeyebilirsiniz. Bu geleneksel iş modelidir ve çok fazla risk vardır.

İşte bir örnek:

 • 1000 dolar ödeyerek belirli bir ürün hattının 100 birimini satın alıyor.
 • Sadece 10 ürün satıyor ve satışa 200 dolar getiriyor.
 • Ardında kimsenin ürünleri sevmediğini ve dükkanını kapatmaya karar verdiğini fark eder.
 • 800 doların üzerinde bir kayıp yaşar.

Yukarıdaki senaryoda, Geleneksel bir mağaza açmak için 1000 $ yatırım yaptı, ancak satmaya karar verdiği ürün hattının popüler olmadığını ya da en azından o ürünle ilgilenecek doğru kişileri nerede bulacağını bilmediğini hemen fark etti. Sadece 200 dolarlık satış yapıyor ve mağazasını 800 dolarlık bir kayıpla kapatmaya zorlanıyor.

Alternatif olarak, eğer dropshipping yapmayı denemiş olsaydı, ilk önce doğru ürünleri seçemese bile 100 dolar kar ederdi. İşte bu senaryonun bir örneği:

 • Dropshipping kullanıyoruz, bu yüzden önceden ürün almıyoruz;
 • Sadece 10 ürün satmayı ve satışa 200 dolar getirmeyi başarıyoruz;
 • Ürünlerimizi tedarikçiden sipariş ediyor ve müşterilere doğrudan gönderiyoruz;
 • Kimsenin bu ürünleri beğenmediğini ve bunun yerine farklı bir ürün denemeye karar verdiğimize karar verdik.
 • Sıkıntı yok 100 dolar kazandık.

Tabii ki, her şey yolunda giderse, ilk senaryoda 1000 dolar kar ederdi. Ancak, insanların başarılı bir e-ticaret işi oluşturma yeteneklerini, özellikle de ilk kez yapıyorlarsa, çoğu zaman zarar ettiklerini unutmayın.

İşte burada dropshipping güzelliği. Satmadan önce bir ürün satın almak zorunda değilsiniz, bu yüzden değerli bütçenizi stoklama envanterine harcamayın .

Aliexpress ile Dropshipping nasıl Yapılır?

Aliexpress dropshipping, dropshipping iş modelini kullanan e-ticaret girişimcileri için en popüler pazarlardan biridir. Ürün içeriğini ve görüntülerini Aliexpress.com’dan doğrudan mağazanıza aktarabilir, milyonlarca farklı ürünü parmaklarınızın ucunda seçebilirsiniz. Ayrıca fiyatlarınızı ve işaretlemelerinizi ayarlama özgürlüğüne de sahip olacaksınız. En iyi yanı, bir ürünü sattıktan sonra, Aliexpress‘te bir tedarikçiden satın alıp doğrudan depolarından müşterinize gönderilmesini sağlamanızdır. Aliexpress dropshipping, yeni e-ticaret girişimcileri için basit, kolay ve düşük risklidir.

Aliexpress ile dropshipping‘ın birçok faydasını zaten ele alırken, bu sürecin anlaşılması hala biraz zor olabilir. Yani, devam etmeden önce, adım adım nasıl çalıştığını araştıralım. Aliexpress dropshipping‘ı kullanmak için önce mağazanızı Shopify gibi bir platform kullanarak kuracaksınız. Mağazanızın hazırladığınız bir tanesi, Aliexpress Marketplace’ten ürünleri içe aktarmaya başlamak için hazırsınız. Oberlo gibi bir uygulamayı kullanmak, satıcınızdan herhangi bir envanter veya fiyat değişikliği konusunda sizi bilgilendirerek, Shopify mağazanızla Aliexpress’ten ithalatınızı düzene koyup senkronize etmenize yardımcı olabilir ve siparişleri gönderildikten sonra müşterilerinize izleme kodları göndermenize yardımcı olabilir. Bir müşteri mağazanızla bir sipariş verdiğinde, tedarikçinize gidip doğrudan doğruya gönderilecek aynı öğeyi sipariş edersiniz.

 

Aliexpress hakkında Sık Sorulan Sorular Dropshipping

Aliexpress dropshipping‘ın temellerini anlamanıza yardımcı olduk ama hala yanıtlanmamış sorularınız olabilir. Sonuçta, dropshipping, e-ticaret yapmanın geleneksel bir yolu değildir ve sürece dahil olan ek adımlar vardır.

dropshiiping

dropshiiping

Aynı ürünü başka yerlerden alacakken neden müşteri beni tercih etsin?

Bu kolay bir soru: çünkü sen daha iyisin! İlk önce potansiyel müşterilere ulaşan üstün bir pazarlamacı olabilirsiniz. Ayrıca, kullanıcıların daha güvenli alışveriş yaptıklarını düşündükleri daha güvenilir bir marka yaratabilirsiniz. Ayrıca, müşterinizle bir ilişki kuracak ekstra hizmetler veya içerikler de sağlayabilirsiniz. Tedarikçilerden daha düşük fiyatlar almak için ürünlerini satın alan ve onları mağazalarında depolayan tüccar kavramı, dropshipping‘ın kendisinden önce geldiğini unutmayın. Kendi topluluğunuzdaki çoğu mağaza muhtemelen aynı şeyi yapıyor.

Dropshipping ile ilgili olarak, savaşlarınızı akıllıca seçin. Sizi rakiplerinden başkalarına göre ayırma olasılığı daha yüksek olan stratejiler var. Birincisi, hiçbir zaman en ucuz olmayacak bir fiyatla rekabet etmeye çalışmayın. Özellikle düşük fiyatlı ürünler (<100 $) ile fiyat, belirleyici bir faktör değildir.

Aynı ürüne, Milanoo.com, LightInTheBox.com, DHgate ve Aliexpress gibi çeşitli popüler web sitelerinde bakın. Bu şirketlerin hepsi milyon dolarlık işletmelerdir. Bu şirketler rekabetçi fiyat mı? Hayır. İşsizler mi? Yok hayır! Bunun yerine, size pazarlama stratejilerine odaklanmak ve harika bir marka oluşturmak.

dropshiiping

dropshiiping

Aliexpress Nakliye Çok Uzun Sürüyor, Müşterilerim Beklemez. Bu konuda ne yapabilirim?

Bu sadece senin üzerinde bir varsayım ve bunu test etmeni şiddetle tavsiye ederim. Pek çok müşterinin, sitenizde görünen gönderim sürelerini görür ve ona göre sipariş verir. Böylece, ne beklemeleri gerektiğini bilirler.

Bir e-ticaret girişimcisi olarak, göreviniz açık beklentiler belirlemek, gönderim politikanızı tanımlamak ve inernet mağazanızın ilgili alanlarında görüntülemek. Bu bilgileri görünce, bazı kişiler sitenizi terk edebilir, ancak kaç kişinin gerçekten umurunda olmadığına şaşıracaksınız.

Uzun nakliye süreleri boyunca müşteriler arasındaki herhangi bir distata azaltmanın bir başka yolu, tüm ürünlerinizde ücretsiz nakliye sunmaktır. Çoğu zaman, bu tek başına, ürünlerini almanın biraz daha uzun süreceğini gösterir. Ürün maliyetlerinizde gönderim bedellerini hesaplayabilirsiniz.

Ayrıca, Aliexpress premium nakliye ePacket teslimat seçeneği ile çoğu gönderinin ABD, Kanada, Avustralya, İngiltere ve kalabalık ekonomilere sahip diğer birçok ülkeye ulaşması sadece 7-14 gün sürer. Mümkün olduğunda ePacket’i seçmenizi kesinlikle öneririz . Aliexpress‘ten dropshipping yaparken, e-ticaret başarısı ve daha yüksek müşteri memnuniyeti elde etmenize yardımcı olmak için mükemmel bir gönderim seçeneği!

Güvenilir Aliexpress Tedarikçiler Nasıl Seçilir

Aliexpress dropshipping ile, müşteri deneyiminiz üzerindeki kontrolü kolayca kaybedebilirsiniz çünkü ürünü doğrudan tedarikçinizin deposundan müşterinize gönderildiği için asla görmezsiniz.

Eğer birinci sınıf müşteri hizmetleri sunmaya çalışıyorsanız, dropshipping bir sorumluluk olabilir. Aliexpress bir pazar yeri olarak uygunsuz tedarikçileri olabildiğince iyi bir şekilde elemesine rağmen, dropshipping tedarikçilerinizi seçerken hala çok dikkatli olmanızı öneririz.

Her zaman en düşük fiyat için gitme

İşte Aliexpress dropshipping pazarının nasıl çalıştığına dair bir örnek:

Orijinal Hoodies adlı bir tedarikçi 40 $ ‘da “mavi kapüşonlu” adlı yüksek kaliteli bir ürün satmaya başlar. Ardından, Competitive Hoodies adında başka bir tedarikçi aynı kapüşonlu üretiyor, ancak pamuk yerine daha fazla polyester ekleyerek fiyatını 15 $ ‘a indiriyor.

Kendiniz gibi bir tüccar mavi kapüşonluyu ararken, aynı görünen iki tane görür, ancak biri daha düşük bir fiyata satıyor. Çoğu durumda, tüccar daha ucuz olanı seçecektir. İlk tedarikçi olan Orijinal Hoodies, satışlarından memnun değil.

En düşük fiyatlı ürünü tercih etmek, açık seçim gibi görünebilirken, bu tür rekabetin pazar ürünlerinin kalitesinin düşmesine neden olabileceğini unutmamak önemlidir. Tedarikçiler fiyat rekabeti olmaya çalışmaktadır ve her ürün genellikle yapay olarak indirgenmiş fiyatlarda çok benzer varyasyonlara sahiptir.

Kısacası, Aliexpress.com’daki fiyat kalite ile iner. Başarılı bir e-ticaret işi oluşturmaya çalışıyorsanız, farklı tedarikçilerden sunulan fiyatları araştırmanız ve karşılaştırmanız gerekir. Bir ürün satıcısının aynı ürün üzerinde benzer fiyatları varsa, ancak bir tedarikçinin fiyatının önemli ölçüde düşük olması, genellikle ürünün kalitesinden ödün verdiklerini gösterir.

aliexpress dropshipping

aliexpress dropshipping

% 95 ve Yüksek Olumlu Geribildirim Var Tedarikçilerden Satın Alın

Genel olarak bir Aliexpress dropshipping tedarikçisini değerlendirmenin bir yolu, olumlu geri bildirim derecelendirmeleridir. Ürünler ve satıcılar için derecelendirme sistemleri her pazar için son derece önemlidir. Bir bit pazarında yürüdüğünüzü düşünün ve birisi bir sonraki standtaki adamın bir dolandırıcı olduğunu söyler. Ondan alır mısın? Muhtemelen hayır.

Aynı sanal Aliexpress pazar için geçerlidir. Her tedarikçi hakkında diğer satıcıların ne söylediğini okuyun ve bu geri bildirimlerden bilgi edinin. Esasen, en güvenilir olanları belirlemek için en yüksek puan alan tedarikçileri arayın.

Aliexpress.com’daki belirli bir tedarikçi sayfasına gidip geri bildirim sekmesine tıklayarak geribildirim derecelendirmelerini bulun. Geri Bildirim Puanı, satıcının satış hacmini gösterirken, Olumlu Geri Bildirim, tedarikçinin aldığı geri bildirim oranını temsil eder. Mağazanız için ürün tedarik ederken, her zaman olumlu geri bildirimlerde% 95 veya daha yüksek bir oranda ve en az 2.000 geri bildirim puanını hedeflemelisiniz. Ayrıca, müşteri resmi incelemelerine bakmayı da unutmayın.

Aliexpress.com’daki bilinen lüks markalar çok nadirdir. Bu arama anahtar kelimeleri engellendiğinden, Versace veya Chanel ürünlerini bile arayamazsınız. Aliexpress‘te satılan bir telif hakkı ihlali veya sahte bir ürün olduğunu fark ederseniz , bunu bildirmelisiniz . Bu, tanınmış markalara tasarım açısından şüpheli olan veya daha yerleşik olanların benzerini yansıtan logoları içeren öğeleri içerebilir.

Bununla birlikte, tüm markalı ürünlerin sahte olmadığını da not etmek önemlidir. Aliexpress genellikle Lenovo gibi markalarla ve diğerleriyle ortaklık promosyonları düzenlemektedir. Dikkatli davranmayı unutmayın ve herhangi bir problemden kaçınmak için en iyi kararınızı kullanın.

Tedarikçinin Duyarlılığına Dikkat Edin

Bunu test etmek için, acil bir sorun bile yapabilir ve nasıl yanıt verdiğini görmek için bir tedarikçiye mesaj gönderebilirsiniz. Tedarikçinin cevabını, tedarikçinin probleminizi anlayabilmesi ve size net bilgi sağlaması ile birlikte dikkat edilmesi gerekenler arasındadır. Eğer jenerik, anlamsız bir mesajla cevap veriyorsa, o tedarikçiyi listenizden geçebilirsiniz.

Her şeye rağmen, bir noktada şansınız iyidir, yaptığınız gibi gerçek bir durumunuz olacak ve tedarikçinizin doğru bir şekilde işleyeceğini bilmek isteyeceksiniz. Aliexpress dropshipping ile başarılı bir e-ticaret işi oluşturmaya çalışırken, tedarikçileriniz çok önemlidir, bu nedenle her zaman akıllıca seçim yapın.

kenzo-fake-sweater

kenzo-fake-sweater

Teslimat Süreleri (Aliexpress Premium Nakliye Seçeneği)

Aliexpress dropshipping ile ilişkili teslimat süresi, özellikle yeni e-ticaret girişimcileri için hassas bir konudur.  Bunu yapmak için e-ticaret mağazanız için mümkün olan en iyi teslimat seçeneklerini sunabilen Aliexpress dropshipping tedarikçileri için gözünüzü her zaman açık tutmaya başlayın.

Aliexpress Premium Shipping olarak da bilinen ePacket, ucuzluk ve hız arasındaki en iyi dengedir. EPacket ile teslimat, kapıdan kapıya yaklaşık 14 iş günü sürer ve müşterilerinizin siparişlerinin yerini kontrol etmek için kullanabilecekleri bir izleme kodu içerir.

Aliexpress ile Dropship Nasıl Sipariş Verilir: Sipariş Örnekleri

E-ticaret başarısı elde etmeye çalışıyorsanız, tüm ürünlerinizin kendiniz için örnek sipariş vererek ürünleri görerek karar vermeniz gerekir. Bu mükemmel ve mantıksal görünebilir, ancak bunu yapmanızı önermem. Mağazanızda 100’den fazla ürün ithal ediyorsanız, her biri kalitesini kontrol etmek için sipariş vermek uygun maliyetli değildir.

Bunun yerine, yalnızca reklam kampanyalarınızda kullanacağınız ürünlerin örneklerini sipariş edin. Şu anda en iyi fırsatları sunduğunuz iki veya üç öğeniz olduğunu varsayalım. Harika olduklarını biliyorsunuz, bu yüzden onları Facebook veya Instagram Reklamlarınızda kullanarak mağazanıza birçok ziyaretçi çekmek için kullanmayı planlıyorsunuz. Bu örnekleri kesin sipariş edin.  En çok satan ürünleriniz yüksek kaliteye sahipse, mağazanızla ilgili birimlerden konuşacak ve bazı değerli sosyal kanıtlar elde etme olasılığınız daha yüksek olacaktır .

aliexpress kargo

aliexpress kargo

Sadece birkaç ürün sipariş ettiğinizden Ekspres Teslimat seçeneğini seçin ve birkaç gün içinde alın.

Dropshipping de Satacak Doğru Ürün Nasıl Seçilir?

Doğru ürünleri seçmek çok önemli bir konu. Ancak, tüm bu derinlemesine materyallerin ortasında, benim yaklaşımım çok basit. Ürün fikirlerinin büyük bir listesini oluşturmaya çalışıyorum ve daha sonra test edilmeye değmeyenleri çıkarmaya çalışıyorum. Bu iş bittiğinde, reklamlarımda kullanmak için birkaç iyi ürün ayrırdım ve daha sonra mağazaya başka alakalı ürünler ekledim.

Ürün Fikirleri Yaratmak

Ürün fikirlerini bulmak için başvurduğum en önemli üç kaynak aşağıda belirtilmiştir:

 • Farkında olsun ya da olmasın, aklınız zaten büyük ürün fikirleriyle dolu. Kendi hobilerinizi, beğendiğiniz ürünleri ve etrafınızdaki eğilimleri düşünün. Beyin fırtınası yapmak için biraz zaman ayırın ve düşünebileceğiniz her şeyi yazın. Süreçteki bu aşamada, bir ürünün en çok satan ve olmayacağını düşündüğünüzden çok endişelenmeyin. Sadece şimdilik listenize ekleyin.
 • Ayrıca, ilham almak için diğer mağazaları da mutlaka kontrol edin. Teklifleri, en çok satan listeler ve tanıtılan ürünler aracılığıyla. Büyük çevrimiçi perakende satış sitelerinin alabileceğiniz çok fazla veri vardır ve genellikle ürünlerini seçmeye ve satış organize etmeye adanmış kişilerin tüm departmanlarını kullanırlar. Bu bilgiyi kendi yararınıza kullanın. Aşağıdaki linkler düzenli olarak kontrol etmeye değer: Aliexpress En Popüler Ürünler (Haftalık), Amazon Best Sellers , Ebay Günlük Fırsatlar , Lazada En Çok Satanlar , LightInTheBox Top Sellers List .
 • Üçüncü olarak, Pinterest , Polyvore , Fancy ve Wanelo gibi sosyal alışveriş sitelerinin gücünü hafife alma . Bu platformlarda yüz milyonlarca farklı ürün var. Bu, ürün fikirlerine bakmayı düşündüğünüz ilk yer olmayabilir, ancak sosyal medya genel olarak hayatlarımızın daha dinamik bir parçası haline geldikçe çok değerlidirler. Bu siteleri en iyi şekilde kullanmak için, her birinde bir hesap oluşturun ve ilgi alanı kategorilerine ve listelerine abone olun ve trend ürün feed’lerine göz atın. İnsanların en çok neye beğendiğine karar verebilirsiniz ve sonra bu öğeleri listenize ekleyin.

Ürün Fikirlerini Filtrelemek İçin Dropshipping Kılavuzu

Ürün listenizin uzunluğundan memnun olduğunuzda, onu en iyi fikirleri içerecek şekilde hassaslaştırmanın zamanı geldi.

 • Ana akım e-ticaret sitelerinde veya mağazalarda kolayca bulunmayan niş ürünleri arayın. Bu, aslında talep edilen ürünlerle başarılı bir e-ticaret işi oluşturmanıza yardımcı olur. Örneğin, normal bir kemer satmak için belirli bir pazar bulunmasa bile, bisiklet meraklılarının bisiklet meraklıları arasında ilgi çekici olacağı sonucunu kolayca çizebilirsiniz. Niş bulmak!
 • Birkaç yıl içinde büyük oranlarda büyümüş birkaç farklı ürün kategorisi vardır. Oranlar büyük ölçekli pazarların bir karışımı ve küçük dükkanlar zaten bu ürünleri satma fırsatını ele geçirdi. Zaten doymuş pazarlardan kaçınmak için, fikir listenizden aşağıdaki kategorileri kullanın: mücevher, kitap, giysi ve elektronik. E-ticaret oyununun bu aşamasında, karlı bir niş bulmak için daha spesifik olmanız gerekir.
 • Şimdi, ürün fiyatlandırması hakkında konuşalım. Benim deneyimime göre, bir fiyat için tatlı nokta 40 ila 60 $ arasındadır (% 200 işaretleme ile). Bu fiyat aralığına, fiyat ne kadar düşük olursa, dönüşüm oranı o kadar iyi oldu. Eşzamanlı olarak, fiyat ne kadar yüksek olursa, size daha fazla müşteri desteği sunmanız beklenir.
 • Ürün fikirlerinizi tarayın ve her birinin yanı sıra adındaki varyasyonları Google Anahtar Kelimeler Analizi aracına girin . ‘Anahtar Kelime Fikirleri’ni seçin ve Her Düşük Rekabet Anahtar Kelimesinin kaç tane arama yaptığını kontrol edin. Google Adwords veya arama motoru optimizasyonunu (SEO) kullanırken, Facebook ve Instagram ile reklam vermeyi kişisel olarak tavsiye etsem de, çok az arama trafiği olan veya hiç olmayan ürün kategorilerinden kaçının. Anahtar, anahtar kelime rekabeti ve arama trafiği arasındaki doğru dengeye dikkat çekiyor.
 • Ardından trends.google.com adresine gidin , ürün fikirlerinizi araştırın ve trendlere bakın. Eğilim artıyor mu, azalıyor mu? Dikkate değer başka modeller var mı? Sivri uçlar nerede ortaya çıkıyor?

 

Test etmeye değer olmadığını anladığınız fikrleri eledikten sonra, birkaç potansiyel kazananla birlikte kalacaksınız. Şimdi bir mağaza açmak ve onları deneme zamanı! Özellikle, Aliexpress dropshipping kılavuzumuzu okuduktan sonra, başarıya ulaşacağınızdan eminiz.

Beğendiğim Birkaç Ürün Fikirleri

Telefon Aksesuarları

Hepimiz değerli akıllı telefonlarımızın ekranlarının tipik olarak ne kadar kırılgan olduğunu biliyoruz. Bu nedenle, telefon tutuşlarının şu anda e-ticaret dünyasında orman yangınları gibi gözüküyor olması şaşırtıcı değil. Trendlere göre , bunları mağazanızın envanterine dahil etmek için iyi bir zaman.

Manyetik Kirpikler

Heyecan verici zamanlarda yaşadığımızı hatırlatmak için manyetik kirpikler gibi bir ürün yok! Bundan sonra ne düşüneceklerini kim bilir? Bu madde şu anda çok doğru ve bir sürü insan bir veya iki tane satın almak için internette arama yapıyor .

Fitness Sütyen ve Tayt

Fitness aktiviteleri ve onlarla ilişkili kıyafetler , ürün fikirleriyle ortaya çıktıkça keşfedilecek modaya uygun alanlar. Sporları daha sosyal hale getiren yeni teknolojiler sayesinde, Instagram ve Endomondo ya da Nike + gibi uygulamalardan çok büyük bir sosyal etki var. E-ticaret girişimcileri için güçlü bir iş fikri.

MEGIR Saatleri

Aliexpress dropshipping ile sunulan bir en iyi saat markası, lüks bir görünüme sahip uygun fiyatlı saatler sunuyor ve tüm dünyadan iyi karşılanıyor. Kalitesi kanıtlamak için Youtube ve Instagram’daharika yorumlar bulabilirsiniz .

Bu noktada, şimdi Aliexpress ile nasıl düşürüleceğini anlamak için ürün seçmeye yönelik denenmiş ve gerçek stratejilerle ilgili temel bilgilere sahipsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. napolyon para kazanma sitesi AliExpress Dropshipping Nasıl Yapılır? Detaylı Anlatım için yorumda bulun

  AliExpress Dropshipping Nasıl Yapılır? Detaylı Anlatım için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak AliExpress Dropshipping Nasıl Yapılır? Detaylı Anlatım için ilk yorumu yapabilirsin.