Web sitemize hoşgeldiniz, 19 Ağustos 2019

İnternetten Çeviri Yaparak Para Kazanmak 2019 | Ayda 10.000 TL

İnternetten Çeviri Yaparak Para Kazanmak 2019 | Ayda 10.000 TL

İnternetten para kazanmanın yollarının anlatmaya devam ediyorum. Sırada çeviri yaparak para kazanmak var. Ek iş arayanlar ve dil bilenler için kaçırılmaz fırsat olan çeviri işi, size oldukça iyi para kazandırabilir ve asıl işiniz olabilir.

Hiçbir şart ve ön koşul yok, yalnızca konuştuğunuz yabancı dili ana dilinize yada diğer dillere eksiksiz çevirin yeter. Birçok işveren internette çeviri iş yaptıracak birilerini arıyor ve bulamıyor. Ülkemizde yabancı dil konuşan sayısı fazla değil, bu nedenle iş çok kıymetli ve çok kazançlı! Çeviri yaparak para kazanmak istiyorsanız, yüksek ücretleri size garanti ediyorum…

Çevirmenlik Yaparak İnternetten Para Kazanmak

İnternetten çeviri yaparak para kazanmak, birçok gelir kapısını aralayan oldukça kazançlı bir ev işidir. Oturduğunuz yerden yapacağınız kitap, pdf, belge, makale gibi çevirilerle iyi para kazanabilirsiniz. Ayrıca bu tür birçok gelir yöntemini de sizlere verecek ve farklı fikirler edinmenizi sağlayacağım. Birçok kişi bildiği yabancı dili iyi konuşup yazdığı halde para kazanamaz, bunun nedeni gerekli çaba ve girişimin gösterilmiyor olmasıdır. Çeviri ile çabanıza ve bilginize göre para kazanırsınız, kendinizi geliştirdikçe ve şansınızı vereceğim farklı iş kollarında denedikçe tecrübe de kazanacaksınız.

Çeviri Yaparak Para Kazanma Yolları

Çeviri Makalaler Yayınlanan Site Açmak

Türkiye, bilgi paylaşımı, kaliteli makale ve özgün içerik üretme konusunda yetersiz bir ülke. Bu açığı bir nebze olsun kapatmak ve işinizi yaparken para kazanmak isterseniz kendi websitenizi açabilirsiniz.

İngilizce, İspanyolca, Rusça, Fransızca, Almanca gibi dillerden ülkemizde de ilgi çekebileceğini düşündüğünüz makaleleri bularak başlayın. Ardından Türkçeye tercüme edin ve kendi sitenizde yayınlayın. Birçok internet sitesi sahibi de böyle yapmaktadır ve bu yöntem kesinlikle işe yarar.

İlk iş hangi konularda yazacağınıza karar vermelisiniz. Daha önce şurada internet sitesi fikirlerini sıralamıştım: İnternet Sitesi Fikirleri . Bu içeriğimden kendinize uygun bir alan seçip, bu alanlarda yayın yapan yabancı siteleri tespit edin ve çevirmeye başlayın. Çevirdiğiniz yazıları kendi sitenizde yayınlayın ve insanların sitenize gelmelerini bekleyin. Wikihow gibi sitelerin ne kadar çok tıklandıklarını biliyorsunuz, bu tür emsal teşkil eden sitelere yönelmenizi ve tutulmuş işleri denemenizi tavsiye ederim.

İlk birkaç ay elinize herhangi bir para geçmez ancak disiplinli çalışıp sürekli çeviri yaparsanız kısa sürede çok iyi kazançlar elde edebilirsiniz.

Çeviri Sitesi Açarak Para Kazanmak

Türk insanı öğrenmeyi seviyor, öğrenmeye meraklı olduğu alanlardan biri de yabancı diller. Siz de bunu fırsata çevirerek hem insanlara faydalı olacak hem de size gelir getirecek bir site açabilirsiniz. İnternetten çeviri yaparak para kazanmak istiyorsanız “garantili” yollarından bir tanesi çeviri sitesi açmaktır.

Peki ne yayınlanacak bu sitede? Kelime ve cümle çevirileri, İngilizce veya hangi dilse öğretilmeye yönelik basit temel eğitimler, günlük konuşmada işe yarayacak cümle kalıpları, iyi dilekler, geçmiş olsun mesajları gibi özel günlerde yazılacak yabancı dilde güzel mesajlar, yerli ve yabancı ünlülerin biyografileri, ünlülerin sözlerinin çevirileri gibi daha pek çok şey yazılabilir.

Çeviri Aracı Oluşturmak

Çeviri sitesinin bir adım ötesi olacak bir çeviri aracı geliştirebilirsiniz. Google Çeviri aracının günde kaç defa aratıldığını söylememe gerek yoktur. Yüzbinlerce insan girip farklı dillerde çevirilerini bu araçla yapıyor. Ancak piyasayı domine etmiş değil, başka çeviri siteleri de çok yoğun talep görüyorlar. İnsanlar arama motorunda “… anlamı ne” yada “…. kelimesinin ingilizcesi” gibi aramalar yaptıklarında karşılarına net sonuçlar çıkaracak bir araç gereksinimi var. Mevcut sonuçlardaki araçların birçoğu yanlış çeviriler yapıyor veya hiç çalışmıyor. Bu alanda hizmet verecek bir çeviri aracı ile iyi para kazanabilirsiniz.

Çeviri Uygulaması (iOS ve Android)

Bir önceki paragrafta bahsettiğim siteden bağımsız veya onun  bir parçası olacak şekilde çalışacak bir çeviri uygulaması da talep görecektir. Temel kelimelerin karşılıklarının yüklenmesiyle ilk adımı atıp daha sonra çeviri alanını genişleterek ilerleyin. Uygulama hafif ve her platform için kullanılabilir olmalıdır. Ayrıca cümle çevirileri yaparken doğru sonuç vermesi de önemli. Bu nedenle algoritmalarınızı devamlı geliştirmeye çalışın. Bir miktar reklam bütçesi ayırarak tanıtım da yapabilirsiniz. Bu sayede programın tanınması da kolaylaşacaktır.

Çeviri Yaparak Para Kazandıran Siteler

Yerli ve yabancı birçok çeviri yaparak para kazandıran siteler var. Bunların arasından istediğinizi seçip kayıt olun ve çeviri işi alın.

Bazı sitelere kayıt olmak ücretsizdir, bazılarıysa davetiye sistemiyle çalışırlar.

Bazı siteler tamamen çeviri işinin yer aldığı sitelerdir.

Bazı sitelerde ise binlerce ilan arasında çeviri iş ilanlarını bulmanız gerekir. Bu sitelerde daha fazla para kazanmak yani daha çok iş almak için sağlam bir profile ihtiyacınız var.

Birçok iş veren çevirmenin daha önce yaptığı ticaretlere dikkat eder. Bu nedenle çalıştığınız insanları memnun etmeyi ve işi en iyi şekilde teslim etmeyi ihmal etmeyin. Çeviri yaparak para kazanabileceğiniz bazı yerli ve yabancı siteler:

wmaraci.com

r10.net

guru.com

freelancer.com

uzmankirala.com

bionluk.com

projekurdu

ifreelance.com

translatorstown.com

onehourtranslation.com

upwork.com/o/jobs/browse/?q=translation

translatorscafe.com

verbalizeit.com

Tercüme Büroları İle Çalışmak

Yakın çevrenizde tercüme yapan bürolara denk gelmişsinizdir. Çeviri yaparak para kazanmak istiyorsanız bunu internet üzerinden yürütmek zorunda değilsiniz. Bu bürolara CV dosyanız ile başvuru yaparak iş sahibi olabilir ve tecrübe kazanabilirsiniz. Hem ileride yapacağınız işler için güzel bir geçmiş oluşturmuş olursunuz hem de daha düzenli bir çeviri işi yaparsınız ve müşteri sorunu yaşamazsınız. Çeviri bürolarına başvurmak için lisans diploması ve dil bildiğinize dair resmi belge gibi belgeler yeterlidir. Medikal, teknik, kitap, akademik tercüme işleri sizi bekliyor! Hemen şimdi bir tercüme bürosuyla görüşün ve işe koyulun!

Oyun ve Program Çevirisi Yapmak

Ülkemizde veya yurtdışında geliştirilen oyunların genellikle İngilizce olduklarını biliyoruz. Bu programlar evrensel nitelik kazanmak için farklı dillere çeviriler de yaptırırlar. Program ve oyunların Türkçe çevirilerini yapabilirsiniz. Yada Türkçe bir yazılımın başka dillere çevirisine yardımcı olabilirsiniz. Bu işler başlangıçta ücretsiz ve gönüllülük esaslı ilerler. Ancak tecrübe kazanıp adınızı duyurdukça ücretli işler almanız da kolaylaşacaktır.

İngilizce Youtube Kanalı Açmak

Tam olarak çeviri işine girmiyor olsa da dil bilenlere önerebileceğim çok güzel bir kazanç yöntemi var: Youtube! Daha önce bu konu hakkında şurada detaylı konuşmuştuk: Youtube Para Kazanma Rehberi Orada da bahsettiğim üzere İngilizce gibi dillerin kazançları çok yüksek. İngilizce gibi diller Youtube’da kazandırıyor ve size bunu denemenizi tavsiye ederim. Herhangi bir konuda açacağınız ingilizce youtube kanalı ile günde sadece 1 video yükleyerek bile para kazanabilirsiniz.

Çeviri Yaparak Para Kazanmak İstiyorum

Sermayesiz iş fikirlerinin en ideallerinden biri olan çeviri işinden dil bilen herkes para kazanabilir. Her işte olduğu gibi burada da yeterli bilgi ve tecrübeye sahipseniz gerisi azminize ve sabrınıza kalıyor. Şu bir gerçek ki birden fazla dil bilen insanlar mutlaka iş bulabiliyor. Türkiye gibi dışarıya açılmaya çalışan toplumlarda ise iş bulma olanağı daha fazla. Arapça, Kürtçe, İngilizce, Rusça, İspanyolca, Almanca, Korece, Çince gibi dilleri öğrenmek isteyenler sayısı her geçen gün artıyor ve bu gemiyi kaçmadan yakalamak sizin elinizde. Yerinizde saymayı bırakarak artık kararlı bir adım ve çeviri yapmaya başlayın. Online çeviri yaparak para kazanmanın ilk şartı bu, bir adım atmak! Gerisi  çorap söküğü gibi kendiliğinden gelecektir!

Evde Çeviri Yaparak Para Kazanmak

Evde boş boş oturmak özellikle ev hanımlarını yada az sıklıkla işe giden beyleri sıkan bir şeydir. Yapılacak hiçbir iş kalmadığında insan kendine yapacak iş arar durur. Hiçbir şey bulamazsa uyur ama bunun da kimseye bir faydası yoktur. Dil biliyorsanız evde oturduğunuz yerden çeviri yaparak para kazanabilirsiniz. İster sermayesiz işlere isterseniz de yatırım gerekteren işlere yönelin, bu iş size para kazandıracak! Hiçbir dil bilmiyor musunuz? O halde öğrenin 🙂 İngilizce gibi bir dili düzenli çalışmayla 6 ayda okur yazar düzeyinde öğrenebilirsiniz. Ondan sonrasında ister çeviri işi yapın isterseniz başka bir iş… Yabancı dil bilmek hayatınızın her alanında işinize yarayacaktır.

İnternetten para kazanma yollarını arayanlara vereceğimiz bir başka öneri de çeviri yaparak para kazanmaktır. Sizler de ek iş peşinde koşuyor ve yabancı dil bilginizi kullanmak istiyorsanız bu yazıdakiler mutlaka deneyin! Bol kazançlar dilerim…

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. mustafa dedi ki:

  merhaba ben 3 sene turkiyede yasadim ve iki senedirde kibrista ogrenciyim , turkceden farscaya ve ya farscadan turkceye ceviri yapabilirim mustafamustafavi94@gmail.com

  1. Mr. Smith dedi ki:

   Hayırlı işler ve bol kazançlar Mustafa. Farsça’dan Türkçe’ye çeviri yaptıracak mutlaka işveren vardır. Kolay gelsin…

 2. MakaleKadın dedi ki:

  Ben de makale yazarak para kazanmak istiyorum ama kazançlar çok düşük. Örneğin günde 1000 kelime yazsan 1 TL’den, 10 lira eder. Aylık 300 TL. Birkaç gün yazamadın diyelim bu para azaldıkça azalır. Yani makale yazmak para kazandırıyor ama ücretler çok düşük. Özellikle makale siteleri tam bir kölelik sistemi kurmuş durumda, kesinlikle paranızı yiyorlar başka bir şey değil. En iyi serbest çalışmak ve makale ücretini arttırmak. En az 2 TL gibi paralardan yazmalı ki anlamı olsun…

Yorum Yaz