Ana Sayfa / İnternetten Para Kazanma Yolları / Çok Para Kazanmak İçin Ne Yapmak Lazım?
çok para kazanmak için ne yapmak lazım

Çok Para Kazanmak İçin Ne Yapmak Lazım?

Herkes bir şekilde kendi maddi durumunu düzeltmenin yollarını arıyor. Bende bu sitede internetten para kazanma yolları anlatarak arayış içindeki kişilere yol göstermeye çalışıyorum. Birçok kişi bu yöntemlerle ek gelir ve ek iş sahibi oldu. Birçok kişi de birden fazla yöntemi aynı anda deneyerek kazancını arttırmaya çalışıyor. Ancak kazandıkları kendisine veya ailesine yetmeyen, çok para kazanmak için ne yapmak lazım diyen soran insanlar da var. Daralan ekonomik şartlar, yakıt fiyatlarının ve tüketim ürünlerinin fiyatlarının günden güne artması gibi sorunlar bizi ek işler yapmaya ve çok para kazanmak için çeşitli yollar denemeye itiyor. Hem reel sektörde hem de internette çalışan binlerce insan var, herkes kendisine ve ailesine daha iyi gelecek sunmak için uğraşıyor. Eğer siz de onlardan biriyseniz ve çok para kazanmak için yapılması gerekenleri arıyorsanız doğru yerdesiniz…

Çok Para Kazanmak için Ne Yapmak Lazım?

Birden Fazla İşte Çalışın

Memurlar, beyaz yakalılar, part time çalışanlar yada hiçbir işi olmayanlar için tek iş şart değil. Evet biraz zor olacaktır ama iki işte aynı anda çalışmak maddi açıdan kazançlıdır. Bunu uzun süre devam ettiremeyeceğinizden en azından maddi zorlukları atlatana kadar ek bir iş aramaya başlayabilirsiniz. Eğer reel sektörde hali hazırda bir işiniz varsa o halde internetten para kazanma yollarını deneyebilirsiniz. İnternette çalışmak, hem gerçek işlere göre daha kolay hem de kazançlıdır. Gününüzün çok az bir kısmını ayırarak, para kazandıran sitelere gözatın ve kendinize uygun bir iş bakının. Tek yapmanız gereken istemek ve ihtiyacınız olan şeylerse bir bilgisayar ve internet bağlantısı. Gerisi sizin azim ve kararlılığınıza kalmış. Akşam 5’e kadar gerçek işiniz, daha sonra evinize döndüğünüzde ise internetteki işinizi yapabilirsiniz. Bu çok para kazanmanın bir yoludur. Deneyin, hiçbir şey kaybetmeyeceksiniz.

Dürüst Olun

Her ne iş yapıyorsanız yapın dürüst olmak size çok kazandıracaktır. İnsanların gözünde dürüst biri olmak her zaman tercih sebebidir. Özellikle hizmet ve satış sektöründe faaliyet gösterenler iyi bilirler ki dürüstler pek çok kapının açılmasını sağlar. Kısa vadede kaybediyor gibi görünebilirsiniz, ancak dürüst kişiler uzun vadede mutlaka kazanırlar ve emeklerinin karşılığını alırlar. Bunu ben demiyorum, Kiğılı giyimin sahibi Abdullah Kiğılı söylüyor. Bir roportajda kendisi iletilen “Nasıl başarılı olunur” sorusuna çok kısa “Dürüst ve Ahlaklı Olun” cevabını veriyor. Bugün 2000’den fazla kişiye istihdam sağlayan ve 200’ün üzerinde mağazası bulunan Kiğılı’nın başarısının sırrı da bu, dürüst olmak. Bu da çok para kazanmak için ne yapmak lazım sorusunun ilk ve en net yanıtı oluyor sanırım.

Sabırlı, Azimli ve Kararlı İlerleyin

Yaptığınız işin çok para kazandırması yıllarınızı bile alabilir. Önünüze çıkan engelleri aşmak burada önemli bir nokta. Eğer ilk engelde takılıp vazgeçerseniz başaramazsınız. Gerçekten çok para kazanmayı istiyorsanız yaptığınız işte sabırlı, azimli ve kararlı olun. Rotanızı doğru belirlediğinizden eminseniz mutlaka sonuç alacaksınız, sabretmeniz yeterli. Bir işin getireceği paranın ne zaman artacağı yada işinizin ne zaman kurumsallaşacağı sizin azminize bağlıdır. Çok para kazanmak için yapılması gerekenlerin başında bu üç kriter geliyor. Çünkü bir işte en ufak bir zorlukta pes eden kişinin başarılı olması çok zor. Kendimden örnek vermem gerekirse; yıllardır çeşitli web sitelerinde yazılar yazıyorum. Her ne konuda olursa olsun, eğer sabırla ve kararlı şekilde içerik üretip kazanacağıma inandıysam sonunda hep kazandım. Çok para kazanmak için ne yapmak lazım diyen soranlara kendi tecrübelerimden aktarabileceğim önemli noktalar bunlardır.

Araştırma Yapın

İnsan beyninin sınırları yok, kendinize asla sınır koymayın. Eğer amacınız çok para kazanmaksa durmadan araştırma yapın. İşinizle veya başka işlerle ilgili, ama hiç durmayın. İnternet makaleleri, bloglar, youtube videoları, kitaplar, dergiler, rakip araştırmaları; tüm bunlar size işinizle ilgili farklı deneyimler kazandırabilir. Çok para kazanmak istiyorsanız belki de ilacınız farklı bir iş kolundaki çözümde saklıdır. Bu nedenle sizden başka işlerde çalışan insanlarında tecrübelerinden yararlanmayı ihmal etmeyin. El elden üstündür diyerek, kimsenin sizden daha az bir şeyler bildiğini düşünmeyin. Herkesle konuşun ve her şeyi okuyup araştırın.

Yatırım Yapın

“Çok para kazanmak için çok para harcamak gerekir.” şeklinde ünlü bir söz vardır. Bu söz kısmen doğru. Bir şekilde başladığınız işin getirdiği paranın artmasını istiyorsanız doğru yatırım hamleleriyle bunu başarabilirsiniz. Örneğin internet reklamları getirisi yüksek bir yatırım alanıdır. Artık neredeyse her iş kolu buradan yürütülüyor, mağazalar internet siteleri açarak satış yapıyor ve onlarca şekilde reklamlarını yaparak rakiplerini geçmeye çalışıyorlar. Evet, çok para kazanmak için ne yapmak lazım sorusunun bir yanıtı da bu; yatırım yapmak. Ben de geçmişte yaptığım işlerde buna defalarca kez şahit oldum. Birçok rakibim reklam bütçeleri ayırarak müşterileri kendi tarafına çeker ve yatırdıkları paranın çok daha fazlasını kazanırdı. Sizler işinizden çok para kazanmak istiyorsanız elinizi cebinize atmaktan korkmayın.

Sevdiğiniz İşi Yapın

Bir işten çok para kazanmak istiyorsanız o işi sevmelisiniz. Her gün istemeyerek yaptığınız işinizden verim alamaz ve para kazanamazsınız. Bir işten para kazanmanın en önemli yollarından biri o işi sevmek. Konu yine Abdullah Kiğılı’ya geliyor ama verdiğim birçok örneğe uyan bir isim. Abdullah Kiğılı bugün Türkiye’nin en zengin insanlarından bir tanesi. Babasının kuman dükkanında yapmaya başladığı işini bugün 200’den fazla giyim mağazasıyla sürdürüyor. Her mağaza açılışından önce mağazanın açılacağı yere gidip değerlendirme yapan ve son kararı veren bir iş adamından bahsediyoruz… Kısaca işini severek yapan ve sonunda bu işten oldukça iyi para kazanan biri… Birçoğumuz için ideal bir örnek… Sıfırdan başlayıp en iyi konumlara gelmiş, içimizden birisi.

Bu yazıda “çok para kazanmak için ne yapmak lazım”, para kazanmak için yapılması gerekenler nelerdir diye soranlar yardımcı olmaya çalıştım. Unutmadan; Abdullah Kiğılı ile yapılan röportaja şuradan ulaşabilirsiniz. Sizlere ilham vermesi dileğiyle, bol kazançlar…

Mutlaka Okumalısın

adsense-para-kazanma

Adsense’den Para Kazanma Yolları

Adsense, Google tarafından geliştirilen ve dünyanın en çok tercih edilen reklam verme / reklam yayınlama …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir