Ana Sayfa / İnternetten Para Kazanma Yolları / Dizi İzleyerek Para Kazanmak
dizi izleyerek para kazanmak

Dizi İzleyerek Para Kazanmak

İnternetten para kazanmak isteyenlerin sıkça karşılaştığı bir yöntem var: Dizi izleyerek para kazanmak! Peki gerçekten dizi izlemek para kazandırıyor mu? Dizi izleyerek para kazanılır mı? Efendim bu sektörde çok para dönüyor, bize de bir şeyler düşer mi? Birlikte öğrenelim…

Öncelikle bu sektörde hiç kimse kimseye sırf dizi izlediği için para ödemiyor. Buna hem bireyler hem de firmalar dahil. Yani birinin mesleği yada ek gelir sağladığı işi sadece dizi izlemek olmuyor. Yalnız dizi izleme işini hem keyifli hem de kazançlı hale getirmenin yolları var. Dizi izleyerek para kazanmak mümkün değil ama sürekli dizi izleyen biriyseniz ve bildiklerinizi aktarmayı başarabilirseniz sizlere vereceğim tavsiyelerle izlediğiniz dizilerden para kazanabilirsiniz.

Çeşitli internet sitelerinde Netflix dizilerini izleyerek para kazanmanın mümkün olduğu yazılmış. Bu ülkemizde geçerli bir durum değil. Yani dizi izleyerek para kazanmak ve üstelik bunu Netflix ile yapmak Türkiye’de mümkün değil. Yalnız düzenli dizi izleyen biriyseniz çeşitli alanlarda yapacağınız girişimlerden düzenli gelir elde edebilirsiniz. Bunları aşağıda sıraladım…

Dizi Sitesi Açmak

Daha önce bu konuyu yine bu sitede ele almıştım. Dizi sitesi açmak, dizi izleyen birinin yapacağı bir iş. Piyasadaki dizi sitelerinin gelirleri ziyaretçi sayılarına göre değişiyor. Birçoğu bu işten iyi para kazanıyor. Elbette dizi sitesi açmanın riskleri de var. Telif hakkı sahibi sizi dava edebilir ve başınız derde girebilir. Bu risk eskiden daha azdı ancak yasaların gün geçtikte gelişim göstermesi ve internet denetimlerinin artmasıyla birlikte dizi siteleri de sırasıyla kapatılmaya başlandı. Bu işten para kazanmak için gizliliğinizi korumalı, telif hakkı bildirimlerini ciddiye almalı ve popüler dizileri eklememelisiniz. Daha detaylı bilgi almak için bkz: Dizi sitesi açmak ve para kazanmak

Dizi sitesi açma işini tamamen legal olarak da yapabilirsiniz. Bu dizi sitesi fikrinde sadece yazılı içerikler olacak. Yani açacağınız sitede hiçbir diziye ait bölümü bulundurmayacaksınız. Bu sitede; hangi dizi ne zaman başlayacak, oyuncular hakkında bilgiler, dizi devam edecek mi gibi pek çok konuda güncel ve popüler içerikler üretebilirsiniz. Daha sonra bu sitede yayınlayacağınız reklamlardan para kazanabilirsiniz.

Diziler Üzerine Youtube Kanalı Açmak

Piyasada örneği çok, dizi izlemeyi seven ve kamera karşısında dizileri yorumlayabilenler Adsense’den para kazanıyorlar. Dizi izleyerek para kazanmak istiyorsanız en etkili ve risksiz yöntemlerden bir tanesi bu. Youtube kanalınızda izlediğiniz diziler hakkında bilgiler ve kişisel yorumlarınızı içeren videolar yüklüyorsunuz. Türk milleti, yabancı dizi izlemeyi seven ve bunu bir kültür haline getirmiş bir millet. Dizilerle ilgili kanalları takip etmeyi de seviyorlar. Eğer siz de bolca dizi izleyen ve bundan para kazanmak isteyen biriyseniz dizi kanalı açabilirsiniz. Açacağınız kanalda sık sık içerik üretmeyi, çarpıcı başlıklar kullanmayı ve tanıtımınızı yapmayı unutmayın.

Dizi Çevirileri Yapmak

Dizi izleyerek para kazanmanın bir diğer yolu da çeviri yapmaktır. Özellikle Amerikan İngilizce’sini iyi biliyorsanız size çok iş düşüyor. Her gün onlarca dizi bölümü yayınlanıyor. Bunların hepsi bir ekip tarafından çevrilerek dizi sitelerine yükleniyor. Eğer İngilizce, Korece veya İspanyolca dillerini çevirebilirim diyorsanız bu işten de para kazanabilirsiniz. Dizilerin çevirilerini yaptırmak isteyenlere ulaşarak yada sadeceon gibi sitelere ilan vererek iş alabilirsiniz. Gördüğüm kadarıyla her dizi altyazısı için çevirmene 10 TL ödeniyor. Bu fiyat sizin tecrübenize, altyazının uzunluğuna yani dizinin süresi ve çeviri kalitenize göre değişecektir. Daha yüksek fiyatlara da çalışanlar var… Dizi çevirmeni olarak adınızı kısa sürede duyurmak istiyorsanız kendi bağımsız çevirilerinizi gönüllü olarak altyazı sitelerine gönderin. Burada keşfedildikten sonra daha fazla iş alabilir ve para kazanabilirsiniz.

Sizlerle birlikte dizi izleyerek para kazanmak mümkün mü, dizi izlemek para kazandırır mı gibi soruların yanıtlarını aradık. Kısaca dizi izlemek çeşitli iş kolları sayesinde para kazanmanızı sağlayabilir. Nihayetinde yapacağınız işi sevmeniz, dil bilmeniz ve içerik üretmeniz gerekecektir. Bol şans!

Mutlaka Okumalısın

adsense-para-kazanma

Adsense’den Para Kazanma Yolları

Adsense, Google tarafından geliştirilen ve dünyanın en çok tercih edilen reklam verme / reklam yayınlama …

2 Yorumlar

  1. dizi yorumlayarak nasıl para kazanılır. yardım eder misiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir