Web sitemize hoşgeldiniz, 19 Ağustos 2019

Upload Yaparak Para Kazanmak – En İyi Siteler 2019

Upload Yaparak Para Kazanmak – En İyi Siteler 2019

İnternete dosya yüklemenin bir gelir yöntemi olduğunu biliyor muydunuz? Eğer bilmiyorsanız arkanıza yaslanın ve bu yazıda her şeyi dikkatlice okuyun. Çünkü sizlere için detaylı bir upload yaparak para kazanma rehberi hazırladım…

Bu rehber sayesinde ödeme yapan güvenilir upload sitelerini, bu işten para kazananların var olup olmadıklarını, gelirinizi arttıracak taktikleri ve diğer tüm detayları öğreneceksiniz. Bu iş yani upload yaparak para kazanmak garantili bir tekniktir ve binlerce Türk kullanıcı aylık kazancını bu şekilde elde ediyor. Sizler de onların arasına katılabilirsiniz.

Upload Nedir?

Upload, yani internet ortamına veri gönderme işlemine denir. Bilgisayarınızda yüklü bir dosyayı karşı taraftaki kullanıcı transfer etme işlemine upload denir. Türkçe karşılığı internet sunucusuna dosya yüklemek diyebileceğimiz bu işlem dosyanın boyutuna ve kullanıcının internet hızına göre değişen sürelerde olabilir.

Bazı internet siteleri bu işlemi ücretsiz yaparken bazıları ise dosya saklamak için kullanıcılardan ücret talep ederler. Sosyal medyaya yüklediğiniz her fotoğraf, yazdığınız her yazı aslında bir upload (yükleme) işlemidir. Tüm bu işlemler belli oranda veri tüketirler.

Ancak sırf sosyal medyaya yüklediği fotoğraflar için kimsenin para kazanmadığını biliyoruz. Dosya upload işi olarak adlandırılabilecek bir iş var. Upload yaparak para kazanmak isteyenlerin buna hakim olması gerekiyor.

Dosya Upload İşi Nasıl Yapılır?

Dosya yükleme işi için bazı ücretsiz transfer siteleri kullanacağız. Yalnız biz bu işi bir arkadaşımıza dosya göndermek için değil para kazanmak için yapacağız. Yani işi daha profesyonel boyuta taşıyacağız. Sizlere vereceğim güncel upload siteleri sayesinde işleminiz oldukça kolaylaşacak. Ayrıca internet hızınızın da bir önemi yok, aylık çok az bir bütçeyi kenara koyarak upload hızınızı göklere çıkarabilirsiniz. Sabırla okumaya devam edin…

Elimizde indirilmeye değer bir dosya bulunması ilk şart, yani insanların ilgisini bir şekilde çekmeniz gerekiyor çünkü para kazanmanız için olabildiğince çok kişi tarafından indirilmeleri gerek. Dosyanızı indirecek kişiler bazen reklamlar bazen de indirme sayılarıyla size para kazandıracaklar. Elinizde indirilmeye değer bir dosya varsa upload sitelerine kayıt olmanız ve dosyaları buraya yüklemeniz gerekiyor. Ardından elde ettiğiniz linkleri olabildiğince çok kişiye ulaştırmanız gerekecek. Bu işin kabaca anlatımıydı, gelin biraz daha detayına inelim ve dosya upload ederek para kazanma işini iyice öğrenelim…

Dosya Upload İşinden Para Kazananlar Var Mı?

Bu işin sadece dosya yüklemek ve indirildikçe para kazanmaktan ibaret olduğunu sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Size bu işin bütün inceliklerini öğreteceğim çünkü farklı gelir modelleri de var. Bu işin içine girmiş ve yıllardır ekmeğini bu şekilde kazanan yüzlerce kişi var. Nereden mi biliyorum? Daha önce internetten mutlaka dosya indirmişsinizdir. İndirmeyi linklerini aldığınız sitelerin inatla belirli sitelere yükleme yaptıklarını görürsünüz. Bu siteler hiç kullanıcı dostu değildir; indirme yavaştır, premium almanızı ister ve reklam çıkararak sizi oyalayıp durur. Ücretsiz ve çok daha hızlı upload siteleri varken bu insanlar neden bizi böyle uğraştırır? Cevap basit: Para kazanmak için!

Çünkü o yavaş indirme yapan ve premium almanızı isteyen site dosyanın sahibine para öder… Türkiye’de belli başlı büyük indirme sitesi var ve çoğu aynı sitelere yükleme yaparlar.  Kısaca bu sorunun yanıtı Evet, dosya yükleyerek para kazanmak mümkün ve upload yaparak para kazananlar var! Siz de bunların arasında yerinizi alabilirsiniz, tek yapmanız gereken doğru sitelerle çalışmak ve doğru planlama yapmak! Bir başka gelir modeli de var ki ondan da yazının ilerleyen bölümlerinde bahsedeceğim… Merak etmeyin, bu konuyla ilgili bilmeniz gereken her şeyi öğreneceksiniz!

Upload Yaparak Para Kazanma Yolları

Dosya İndirmelerinden Para Kazanmak

Elinizde değerli bir dosya olması gerek demiştik… Bu bir video, fotoğraf, program, film, pdf dosyası veya müzik olabilir. Ne olursa olsun insanların internet üzerinde aradıkları yada gördüklerinde ilgilerini çekecek bir şey olması gerek. Bu ilk adım için yeterli. Hali hazırda bilgisayarınızda bulunmalarına da gerek yok, internet üzerinden bulup kendiniz tekrar yükleyebilirsiniz… Ardından upload sitelerine kayıt olun, bu işin en kolay kısmıdır.

Zaten bu konuda yerli bir ortak yok, para kazandıran dosya upload sitelerinin tamamı yabancı sermaye ve sizler için güvenilir olanları seçerek alt bölüme ekledim. Bu sitelere girin ve dosyanızı buraya yükleyin, ardından elde ettiğiniz indirme linklerini insanlara ulaştırmalısınız. Peki nasıl? Bu bir sosyal medya sitesiyle (tavsiyem twitter), forum veya internet sitesi aracılığıyla olabilir. Bu linkleri sık sık insanların dikkatini çekecek şekilde yayınlayın ve indirmelerini sağlayın. Ortalama 1000 indirme başına ödeme alırsınız, bazı siteler tıkladıkları anda sayarken bazı siteler kullanıcıların dosyayı bilgisayarlarına indirmelerini ve indirme işleminin bitmesini ister

Buna dikkat edin ve asla bot, spam gibi çözümlere başvurmayın. Bu sitelerden kalıcı olarak yasaklanmanıza ve para kazanmanızın durmasına neden olur…

Premium Satışlardan Para Kazanmak

Geldik işin asıl önemli kazanç yöntemine… Az önce bahsettiğim premium almanızı isteyen siteler vardı ya? İşte o siteler premium üyeliği sattıranlara da komisyon verir. Yani sizin referans linkinizi kullanarak üye olan ve premium üyelik alan herkesten belli oranda kazanç sağlarsınız ve indirme başına gelen kazançta çok daha kârlıdır.  Birçok indirme sitesi bu işten para kazanmaktadır. Her indirme sitesinin premium satışa verdiği komisyon aynı değil, bazı siteler ise premium üyelik ortaklığı yapmayabiliyor… İnsanların premium almayacaklarını da düşünmeyin, kesinlikle alıyorlar ve büyük sitelerin bu işten ciddi gelirleri var. Büyük dosya indirmeleri söz konusu olursa ve alternatif bulunmazsa kullanıcı mecbur sizin sitenizden indirecek ve saatlerce beklemek yerine premium alma yolunu seçecektir.

İndirme Sitesi Açarak Para Kazanmak

Dosya yükle para kazan” idealinin gelir getirmesi yani gerçekleşmesi için bir indirme siteniz olması gerekiyor. Olmadan da yapılabilir ama getirisi az olacaktır çünkü tek bir indirme başına ödenen ücret haliyle çok düşük. Dosyalarınızı günlük binlerce kişinin indirmesi gerekiyor… Bu sitenin içeriğinin ne olacağı size kalmış, yeter ki piyasadaki rakiplerle rekabet edebilecek değerde içerikler olsun ve insanlar tarafından arama motorunda aratılsın! İndirme sitesi için wordpress veya özel scriptler kullanabilirsiniz. Temanızı da seçtikten sonra işe koyulun ve aralıksız içerik üretmeye çalışın. Çok rakibiniz olduğunu unutmayın, o nedenle güncel dosyaları hedeflemek önemli. Aylık belli bir miktar masrafınız olacak ancak geliriniz bundan çok daha fazla olacaktır. İndirme sitesi sahiplerinin ana gelir kaynağı indirmeler değil reklamlardır. Sitenizde reklam yayınlayarak upload işinden gelen paranın çok daha fazlasını kazanırsınız. Upload yaparak para kazanmak, indirme sitelerinin farklı bir gelir modelidir.

İndirme Başına Para Ödeyen Upload Siteleri

Her dosya yükleme sitesi indirme başına para ödemez ve piyasadaki çoğu site güvenilmezdir. Sizler için bulabildiğim tüm güvenilir upload sitelerini derledim ve aşağıya yazdım. Bu sitelerin birçoğu premium satışı da yaparak ve belli oranlarda satışı yaptıranlara kar payı öder. Bu gelir modelini kullanmayı da mutlaka düşünün. Upload sitelerinden para kazanmak istiyorsanız linklerinizi 3-5 kişiye değil onbinlerce kişiye ulaştırmalısınız. Bu da ancak çok büyük sosyal medya profilleri veya indirme siteleriyle olur. Bir indirme sitesi sahibi olmak size upload yaparak para kazanmanın yanında farklı kazanç kapılarını açacaktır. İşte 2018’in en günce dosya yükleme siteleri…

Turbobit.net, Uploaded.net, FilesCDN, Uploads.to, Depositfiles, dollarupload.com, sharecash.org, filefactory.com

VDS Sunucu Satın Almak

Elinizdeki yüksek boyutlu bir film, oyun, program varsa bunu kendi upload sitenize yüklemeniz gerekir. Başkalarının linklerini haliyle kullanamazsınız, o yüzden dosyalarınızı kendiniz upload etmeyi ihmal etmeyin. Peki bu tür yüksek boyutlu dosyaları internete nasıl yükleyeceğiz? Türkiye’de ortalama upload değer 1mbps civarındadır. Bu hızla bir dosya yüklemek saatler hatta günler alabilir ve yükleme sırasında hiçbir işinizi de yapamazsınız.

Hızlı dosya yüklemek için yüksek upload değerine sahip olmak artık şart değil! Aylık belirli bir ücret karşılığında birkaç GB boyutunda dosyalar dakikalar içinde sunucuya yükleyebilirsiniz. VDS sunucu tam da bu işte geliştirilmiş inanılmaz kolay bir araç. Her firmanın VDS sunucu masrafları farklı, hangisini seçeceğiniz size kalmış ancak upload yaparak para kazanmak istiyorsanız kesinlikle bir vds almanızı tavsiye ederim. İşinizi kolaylaştıracak ve size zaman kazandıracaktır.

Yabancı Dosya İndirmelerinden Para Kazanmak

İndirme başına para ödeyen upload siteleri, indirmenin yapıldığı bölgeye göre değişik ücretler öder. Türkiye’den indirme yapan bir kullanıcı ile Birleşik Krallık’tan indirme yapan kullanıcıya ödenen para aynı değildir. Genellikle Avrupa ve Amerika kıtasındaki ülkelerde yayıncılara Türkiye’nin 4-5 katı fazla para kazanıyorlar. Eğer siz de Türkiye’ye ödenen ücreti düşük bulursanız indirme sitenizi İngilizce yapabilir ve İngilizce konuşulan ülkeleri hedefleyebilirsiniz. Rakip sayınız oldukça artacaktır ama kazancınız da yayın diliyle doğru orantılı olarak katlanacaktır.

Upload yaparak para kazanmak hakkında sanıyorum ki bütün detaylarından bahsettik. Artık bu işle ilgili aklınızda bir yol haritası oluşmuştur diye düşünüyorum. İnternetten para kazanmak istiyorsanız dosya yükleyerek para kazanmayı mutlaka düşünün.

Bol kazançlar!

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. israfil dedi ki:

    bilgisayarınızı açık bırakarak ve paylaşmak istediğiniz dosyayı seçerek… max kazanç sağlayabilirsiniz….

Yorum Yaz