Cumartesi , Mart 30 2019
Ana Sayfa / Site Fikirleri / İndirme Sitesi Açarak Para Kazanmak
indirme sitesi

İndirme Sitesi Açarak Para Kazanmak

İnternette bir dosya aratırken karşılaştığınız indirme sitelerinin ne kadar kazandıklarını merak ediyor musunuz? Çeşitli kategorilerde yayın yapan bu sitelerin ziyaretçisi eksik olmuyor. Türkiye’de aylık milyonlarca kullanıcı internette dosya indirmek için bir şeyler arıyor ve indirme sitelerine başvuruyor. Sizde internetten para kazanma yolları arıyorsanız indirme sitesi açabilir ve sizlere göstereceğim yöntemlerle aylık düzenli gelir elde edebilirsiniz.

İndirme Sitesi Örneği

Tamindir’i düşünün… Bu site şu anda Türkiye’nin en çok tıklanan indirme sitesidir! İlk yayınlarına gözattığınızda onların da bu işe amatör olarak başladıkları görebilirsiniz. Sadece mevcut programları sitelerinde yayınlayarak bugüne kadar gelmeyi başaran ve çeşitli değişimler geçirerek şu anda onlarca çalışana iş imkanı sağlayan sitenin yolundan siz de gidebilirsiniz. İnternette onbinlerce program, oyun ve uygulama var. Bunların tümünü kendi sitenizde bulundurarak ciddi ziyaretçi sayılarına ulaşabilirsiniz. Şu anda tamindir sitesinin kazancı yüzbinlerce lira olabilir. Reklam gelirler bu sitenin yegane kazancı ve sponsorluk gelirleri de var… Önünüzde böyle bir site yaratmak için hiçbir engel yok!

Ne Üzerine İndirme Sitesi Açabilirim?

İndirme sitesi de kendi başlığı altında birçok kategoriyi barındırıyor. Oyun, telif hakkı içermeyen film, dizi, belgesel, müzik, apk uygulama, pdf, windows programları gibi onlarca materyale sitenizde yer verebilirsiniz. Bu dosyalardan sadece biri üzerine yoğunlaşıp niche bir site yaratabilir yada tamamına yer veren geniş kapsamlı bir site sahibi olabilirsiniz. Seçim tamamen size kalmış, her birinin aranma sayıları oldukça yüksek. Nacizane tavsiyem, program, oyun ve apk dosyalarının yeraldığı legal bir site açmaktır. Bunu öneriyorum çünkü kurumsallaşmak ve büyük oynamak istiyorsanız bu şart. Diğer türlü yasadışı içeriklerin bulunacağı sitelerin ömrü uzun olmayacaktır.

Kısa sürede yükselmek istiyorsanız böyle bir site açabilirsiniz. Tabii, oradan da para kazanma şansınız var. Ki piyasada bu türden birçok site var ve oldukça ciddi rakamlar kazanıyor. Ben bu tür bir indirme sitesini yasal sorunlarla başınızın derde girmemesi için açmamanızı öneriyorum.  Bunun yerine legal, yavaş adımlarla ama kararlı ilerleyen bir indirme sitesi açmak daha mantıklı olacaktır.

İndirme Siteleri Nasıl Para Kazanır?

Açacağınız sitenin türüne göre kazanç seçenekleri değişir. Legal sitelerin başlangıçtaki tek kazanç yöntemi Adsense olacaktır. Sitenizde yayınlayacağınız reklamlarla aylık düzenli para kazanabilirsiniz. Yalnız bu tür bir sitenin kayda değer bir getirisi olması için ziyaretçi sayısının da yüksek olması gerekiyor. Günlük onbinlerce kullanıcı sayısını yakalamak gerekiyor. Bunun için de reklam kampanyaları düzenlemek ve bir miktar bütçe ayırmak şart. Daha sonra sponsorluklar aracılığıyla gelirinizi arttırabilirsiniz.

İndirme Sitesi Ne Kadar Kazandırır?

Bir sitenin ne kadar kazandıracağı, bünyesinde bulundurduğu içeriklere göre değişir. Bu işi kurumsallaştırmak, yavaş ama kararlı ilerlemek ancak sonunda çok yüksek meblalar kazanmak isterseniz legal bir site açın. Tamindir, gezginler, indir.com bunun somut örneklerinden birkaçıdır. Bu siteler aylık milyonlarca kullanıcıya hizmet veren ve ülkenin en önde gelen sitelerindendir.

Amacınız kısa sürede yükselmek ve sadece ek gelir elde etmekse yukarıda örneklerini verdiğim türden dosyaları içeren bir indirme sitesi açabilirsiniz. Legal siteler yavaş büyür ama garantilidir. Diğer siteler kısa sürede yükselirler ancak yasalar nedeniyle hakkında yorum yapamıyorum. Denemek isterseniz atış serbest…

SEO Desteği Alın

Kategoriniz ne olursa olsun yıllanmış, artık herkesin aklında yer edinmiş Tamindir gibi indirme siteleriyle baş edebilmek için SEO (Arama motoru optimizasyonu) desteği almalısınız. Bu hizmeti almanızı öneriyorum çünkü sadece program yükleyerek arama sonuçlarında yükselemezsiniz. Haliyle aylar yıllar sürebilecek bu süreçteki emekleriniz boşa gidebilir. SEO, büyük sitelerle rekabet edebilmenizi sağlar ve gelirinizi arttırır. Ayrıca SEO, kurumsallaşmanıza ve marka yaratmanıza da yardımcı olur. Ciddi bir proje amaçlıyorsanız mutlaka bu iş içinde kenara bütçe ayırın ve profesyonellerden destek alın.

Sizler de internetten para kazanmak istiyorsanız bir indirme sitesi açın ve çalışmaya başlayın. Ayrıca diğer para kazanma yolları için sitemize gözatmayın unutmayın. Bol kazançlar…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir