Web sitemize hoşgeldiniz, 19 Ağustos 2019

İnternetten Kolay Yoldan Para Kazanmak Mümkün Mü?

İnternetten Kolay Yoldan Para Kazanmak Mümkün Mü?

Kolay yoldan para kazanmak mümkün mü? İnternet siteleri, youtube kanalları, film siteleri, yazarlar v.s. tüm bu meslekler internetten kolay para kazanıyorlar mı? İnternetten para kazanmak diye bir şey gerçekten var mı? İnternette çalışanlar ne kadar kazanıyor gelin birlikte cevap arayalım…

İnternetten para kazanmanın gerçekten zor bir iş olduğunu baştan belirteyim… İnternet işlerinin çok zaman istemesi, çok fazla rakip olması, sektörlerin neredeyse tamamının yatırım gerektirmesi, her gün ilgilenmek gerekmesi gibi nedenlerle internetten para kazanmak kolay değil. Ama bu işi kolay hale getirmenin yolları da var.

İnternette Yaptığınız İşi Sevmek

Benim gibi bir site yöneticisisiniz diyelim… Bir film siteniz var. Gerçekten emek verip gayret ederseniz para kazandıracağını biliyorsunuz. Ancak film eklemek, açıklama girmek, afiş bulmak, upload yapmak, altyazı eklemek gibi işler size angarya geliyorsa, zorla bilgisayarın başına oturup içerik giriyorsanız bu işin uzun sürmeyeceğini, o güne kadar verdiğiniz emeklerin de boşa gideceğini söylemeliyim. Kısaca yaptığınız iş her neyse onu sevmelisiniz. Film eklemekten keyif almalısınız ki işinizi sabırla, sürekli ve disiplinli olarak yapabilesiniz. Bu şekilde severek yapılan işlerden internette mutlaka para kazanırsınız. Kendimden biliyorum, açtığım her blog sitesinden mutlaka para kazandım, hatta tamindir gibi büyük şirketlerle bile ortaklıklarım oldu. Disiplinli ve sabırlı olup işinizi sevin, internetten para kazanacaksınız, hem de çok!

Yapacağınız İşi Önceden Planlayın

>Bir Youtuber olmaya karar verdiniz diyelim. İşe başlamadan önce ön araştırma yapmanız gerek. Bu işten para kazananlar ne yapıyor, ne kadar sürede başarı yakaladılar, kimlerle çalışıyorlar, hangi partner şirketiyle ortaklıkları var, kaliteli içerik nasıl üretilir, video editleme programları nelerdir, hangi içerikler daha çok izlenme alır gibi soruların tamamını bir yere not alın ve cevaplarını aramaya başlayın. Özellikle tavsiye etmek istediğim iki şey var. İlk olarak kesinlikle yabancı kanalların yaptığı işlere bakın. Çünkü orada tutmuş bir iş mutlaka burada da tutacaktır. (Çok absürd bir şey değilse). Diğeriyse partner şirketi edinin. Partner şirketler size çapraz promosyon gibi imkanlar sunarak kısa sürede youtubedan para kazanmanızı sağlayabilir.

Disiplin, Sabır ve Süreklilik

Yukarıda saydığım bu üç kriter her ne iş yapıyorsanız yapın geçerli olacaktır. Türk milleti tez canlı ve sabırsız bir millet. Bu yüzden çoğu proje daha birkaç ayını doldurmadan rafa kaldırılıyor, üstelik kazandırmadığı bile kesinleşmeden! Hatta ortaklarınızla çıktığınız yolda birkaç ayın sonunda hemen birinin veya birkaçının “bu işten ekmek yiyemeyiz” diyerek bıraktığına şahit olabilirsiniz. Siz siz olun eğer bir işte kararlıysanız ve kaliteli olduğunuzu düşünüyorsanız sakın pes etmeyin. Çünkü eninde sonunda para kazanacaksınız.

Hani Kolay Yoldan Kazanacaktık?

İnternetten para kazanmanın zor olduğunu baştan söylemiştim… Yukarıda belirttiklerimi yerine getirirseniz mutlaka kazanırsınız ve geçmişte yaşadığınız tüm o zorluklar silinip gider. Geriye sadece bilgisayarın başına oturup “bugün ne kadar kazanmışım” diye adsense paneline bakmak kalır.

İşler zamanla kolaylaşıyor çünkü eksik tüm taşlar yerli yerine oturuyor. Sosyal medya hesaplarınız büyüyor, sizi tanıyan insan sayısı artıyor, daha çok ortaklık teklifi almaya başlıyorsunuz yani her şey zamanla sizin lehinize gelişiyor. İlk günlerde yaşadığınız zorlukların neredeyse hiçbirini artık yaşamaz oluyorsunuz. İşte o zaman internetten kolay para kazanmanın mümkün olduğunu anlıyorsunuz!

Hepinize bol kazançlar!

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz