Çarşamba , Şubat 19 2020
Ana Sayfa / İnternetten Para Kazanma Yolları / Link Kısaltarak Para Kazanmak – 2019 Güvenilir Siteler
link kısaltarak para kazanmak

Link Kısaltarak Para Kazanmak – 2019 Güvenilir Siteler

Link kısaltarak para kazanmak mümkün mü? 2018 yılının en güvenilir, en çok kazandıran ve ödeme yapan yerli ve yabancı link kısaltma siteleri hangileridir? Url (link) kısaltarak nasıl ve ne kadar para kazanılır? Gelin bu eşsiz internetten para kazanma yönteminin detaylarını hep birlikte öğrenelim!

Link Kısaltma Nedir?

Url veya link kısaltmak demek bir internet adresi uzantısının bir takım araçlar vasıtasıyla değiştirilerek ziyaretçilerin farklı bir adres üzerinden ana url’ye ulaşmasıdır. Ziyaretçi gitmek istediği asıl siteye ulaşmadan önce aracı adrese yani kısaltılmış linke tıklar ve karşısına belli bir süre boyunca (genellikle 5 saniye) izlemek zorunda olduğu bir reklam çıkar. Bu reklamı zorunlu süre boyunca izledikten sonra ana siteye ulaşabilir. Ziyaretçinin izlediği reklamın gelirlerinin bir kısmı link kısaltma sitesine, kalan kısmı ise linki kısaltan kişiye yani size gider. Reklam veren ise kendi reklamını yaptığı için servise ücret öder ve ürününün / hizmetinin tanıtımını yapmış olur.

Link Kısaltarak Para Kazanmak 2019

Öncelikle konunun devamında sizlere vereceğim link kısaltma sitelerine kayıt olmalısınız. Bu siteler üyelere link kısalttıkça para kazandıran güvenilir sitelerdir. 2018 yılı içinde faaliyet gösteren yabancı birçok link kısaltma sitesi var, sizler için bunların arasından en çok kazandıran ve en karlı olanları seçtim. Bu sitelere üye olduktan sonra insanların tıklayabilecekleri bir linke sahip olmalısınız. Bu adresi üye olduğunuz sitenin kısaltma aracından kısaltarak elde ettiğiniz linkleri internet sitenizde, bloglarda, forumlarda ve sosyal medyada paylaşın. Linke tıklanıp reklamlar görüntülendikçe para kazanırsınız. Diğer bir link kısaltarak para kazanma yöntemi ise ortaklık (affialites) şeklinde olur. Bu sistemde getirdiğiniz her üyeden belli bir komisyon alırsınız. Getirdiğiniz üye para kazandıkça siz de kar payı alarak gelirinizi arttırabilirsiniz. Bu işten gelir elde etmek için çok talep edilen ve indirilmeye değer bir dosyaya sahip olmalısınız. Link kısaltma sitelerinin tek bir tık başına ödedikleri miktar genelde az olduğundan dosyanızı binlerce kişiye ulaştırmalısınız.

Link Kısaltarak Para Kazananlar Var Mı?

Herkesin aklına gelen ilk soru bu sistemin gerçek olup olmadığı yada link kısaltarak para kazanan biri var mı şeklindedir. Evet ben dahil birçok kişi internetten gelir elde etmek için link kısaltma sitelerini kullanmaktadır. Garantili ve zahmetsiz olduğundan tercih edilen bu internet işine dileyen herkes dahil olabilir. Link kısaltarak para kazananların başında indirme siteleri gelir. Program, film, oyun, müzik sahipleri sitelerine gelen yoğun indirme taleplerinden bu şekilde para kazanırlar. Ziyaretçiler indirmek istedikleri dosyanın adresine tıkladıklarında karşılarına direk indirme sitesi yerine kısaltılmış adres gelir ve reklamları izledikten sonra asıl siteye ulaşırlar. Bu sayede dosya sahibi para kazanmış olur… Link kısaltma sitelerinden para kazanan diğer bir grup fotoğrafçılar ve PDF kitap sahipleridir. Bu dosyalar da çok talep gördüğünden internette çok aratılır ve haliyle kazancı yüksektir.

Güvenilir Link Kısaltma Siteleri

Sizler için piyasadaki bütün link kısaltma sitelerini tek tek inceledim. Dolandırıcı mı, güvenilir mi, ödeme yapıyor mu, ödeme sistemleri nedir, her bir tekil ziyaretçiye ne kadar ödüyor gibi soruları yanıtladıktan sonra elde ettiğim link kısaltma siteleri listesini sizinle paylaşmak istiyorum.

Öncelikle belirtmeliyim ki listede Türk url kısaltma sitesi yok. Bunun nedeni link.tl gibi servislerin güvenilmez olması. Ödeme yapmama, sebepsiz hesap kapatma ve eksik sayım şikayetlerinin çok olması ve bu iddiaların kanıtlanması nedeniyle hiçbir Türk siteyi listeye almadım. Vadettikleri kazanç oranları yüksek olsa da emeğinizin boşa gitmesi riski var, bu nedenle üye olunmasını tavsiye etmiyorum. Bunun yerine yıllardır sorunsuz ödeme ve sayım yapan yabancı link kısaltma sitelerine kayıt olabilirsiniz.

Aşağıdaki link kısaltma sitelerinin kazanç oranlarına 1000 farklı tıklamaya ödenen miktardır. Gösterilen kazançları elde etmek için linklerinize 1000 kişi tıklamalı ve reklamları görüntülemelidir.

BC.VC

Mobil: 3.60 $
Masaüstü: 2.50 $
Referans: %10
Ödeme alt limiti: 10 $
Ödeme yöntemleri: Paypal, Banka Hesabı, Payoneer

Adf.ly

Mobil: 1.15 $
Masaüstü: 0.91 $
Referans: %20
Ödeme alt limiti: 5$
Ödeme yöntemleri: Paypal, Payoneer, Payza

Shorte.st

Mobil: 1.55 $
Masaüstü: 1.55 $
Referans: %20
Ödeme alt limiti: Payoneer: 20$, Paypal ve Webmoney 5$
Ödeme yöntemleri: Paypal, Payoneer, Webmoney

2018 yılının en güvenilir link kısaltma siteleri bunlar. En çok kazandıranı yada size göre en kullanışlı olanı seçip para kazanmaya başlayabilirsiniz. Bazı servislerin kullanıcı ziyaretçilere reklam gösterilirken uygunsuz reklamlar çıkmasından şikayetçidir. Kayıt olduğunuz sitenin böyle bir reklam gösterip göstermediğinden emin olun.

Link Kısaltarak Para Kazanma Taktikleri 2019

Link kısaltarak para kazanmak mümkün ve bazı dokunuşlarla kazancınızı ikiye katlayabilirsiniz. Öncelikle bu işten para kazanmak için indirilmeyen değer dosyalarınız (filmler gibi) ve bunları paylaşabileceğiniz bir internet siteniz yada forumunuz olmalıdır. Bu internet sitesinde devamlı kendinize ait indirme linklerini paylaşarak insanların kısalttığınız linklere tıklamalarını sağlayın. Özellikle yüksek kalite filmler, 4k filmler ve piyasadan silinmiş, bulunması zor yada yeni çıkan filmler çok tıklanırlar. Bu filmlerin altyazı dosyalarını da ayırarak ayrı bir kazanç kapısı açabilirsiniz.

Linklerin paylaşılacağı en iyi sosyal medya sitesi Twitter! Facebook ve diğer sosyal medya sitelerinin aksine gönderiler kısıtlanmadığı için sizin takip edenlerin kısaltılmış linklere tıklama olasılığı daha yüksek. Ayrıca aktif bir site ve ilgi çekici başlıklar ve resimlerle kazancınızı arttırmanıza da imkan sağlıyor.

Link Kısaltma Sitesi Nasıl Açılır?

Eğer bu işten para kazanmayı bir adım öteye taşımak istiyorsanız bir miktar yatırımla link kısaltma sitesi kurabilirsiniz. Bu iş için bir ekibe ihtiyacınız var. Yazılım dillerine hakim bir coder, sosyal medya hesaplarını yönetecek bir uzman başlangıç için yeterlidir. Ardından isterseniz hazır scriptleri kullanarak isterseniz de kendi url kısaltma sitesi tasarımınızı yaratarak başlayabilirsiniz.

Kısa isimler tercih sebebidir ve daha akılda kalıcıdır: tl.tc gibi. Böyle bir alan adı kaydettikten sonra işe başlayabilirsiniz. Aslında kısa isimlerin tercih edilmesinin bir diğer sebebi de gerçekten linki kısaltıyor oluşları. Dolayısıyla gerçekten kısa bir alan adı bulmaya özen gösterin.

Geriye yapılacak tek şey kalıyor o da tanıtım. Adwords, instagram ve facebook gibi alanlarda reklam vererek sitenizi tanıtabilirsiniz. Ardından reklam veren ve üyeler gelmeye başlayacaktır. URL kısaltma sitesi açmak, bu işin biraz daha ciddi boyuta ulaşmasıdır, daha fazla emek ve yatırım ister fakat dürüst şekilde yürütülen bu işten oldukça iyi para kazanabilirsiniz. Bir noktadan sonra insanlar sizin reklamınızı yapacaklar ve adınızı her yerde duyuracaklardır.

Sizlerle birlikte link kısaltarak para kazanmak nasıl yapılır detaylı öğrenmiş olduk… Bol kazançlar dilerim!

Mutlaka Okumalısın

adsense-para-kazanma

Adsense’den Para Kazanma Yolları

Adsense, Google tarafından geliştirilen ve dünyanın en çok tercih edilen reklam verme / reklam yayınlama …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir