Ana Sayfa / İnternetten Para Kazanma Yolları / Periscope Para Kazanma (Scope)
periscope para kazanma scope canlı yayın

Periscope Para Kazanma (Scope)

Canlı yayın yaparak para kazanabildiğiniz ünlü bir site var: Periscope (Scope)! Ülkemizde akıllı telefon kullanıcısı herkesin en azından bir kere indirip denediği bu canlı yayın yapma ve izleme programı kısa süre önce para kazanma yani iş ortaklığı programını duyurdu. Bu yazıda da Periscope hakkında bilmeniz gerekenlere gerçekten para kazandırıyor mu buna bakacağız! Öncelikle periscope’nin ne olduğuna ve nasıl çalıştığına bakalım. Daha sonra periscope para kazanma yöntemine değineceğiz.

Periscope Nedir?

2014 yılında Kayvon Beykpour tarafından piyasaya sunulan ABD menşeili canlı yayın uygulamasıdır. Periscope ile insanlar yalnızca kameralı telefon ve internet bağlantısı yardımıyla mobil canlı yayınlar yapabilirler. Dileyen herkesin canlı yayın açabildiği ve izleyebildiği platformda geçen yıl para kazanma özelliği de devreye alındı. Ülkemizde telif hakkı problemleri nedeniyle bir dönem engellenen program, sadece Türkiye’ye özel olarak ismini Scope şeklinde değiştirdi. Şu anda uygulamanın sahibi Twitter ve satışın 100 milyon dolara yapıldığı tahmin ediliyor. Uygulamaya üye olmak için facebook veya twitter hesabınızı kullanabilirsiniz. Üyelikler paralı değil, tamamen ücretsiz.

Periscope Nasıl Çalışır?

Periscope para kazanma özelliğine geçmeden önce sistemin nasıl çalıştığını anlamak önemli. Bu siteden para kazanmak istiyorsanız siteyi ve uygulamayı etkin şekilde kullanmalısınız. Uygulamaya kayıt olmak ve canlı yayın başlatmak çok kolay. Bunları uygulama üzerinden halledebilirsiniz. Yayın açtıktan sonra tıpkı twitter’da olduğu hashtagler kullanmalısınız. Bu hashtagler arama sonuçlarında görüntülenmenizi kolaylaştırır. Bu sayede canlı yayını daha fazla kişiye ulaştırırsınız. Periscope’nin (Scope) çalışma sistemi doğru hashtag kullanımı ve süreklilikten ibarettir.

Periscope Para Kazanma Yöntemi

periscope super hearts kalp para

Scope yada bildiğimiz adıyla Periscope’dan para kazanmak için canlı yayın açmak yeterli. Gerisi sizin ekrandaki yüzünüze, yeteneklerinize, sohbetinize ve yayınların sürekliliğine kalır. Özellikle yayınların sürekli olması önemli, uygulamayı açan herkesin karşısına bir şekilde çıkıyor olmak para kazanma şansınızı da arttıracaktır.

Bir scope yayını açtığınızda para kazanmanızı sağlayacak tek bir yöntem vardır: Super Hearts! Türkçe karşılığı “Süper Kalpler” olan bu kelime site için para birimini temsil eder. İzleyiciler sevdikleri yayıncılara Super Hearts göndererek maddi destek verebilir. Yayıncılar topladıkları bu kalpleri daha sonra nakit paraya dönüştürebilirler. Ülkemizde bu sistem çok yeni olduğundan birçok izleyici kullanmıyor. Yayın sırasında yeterli izleyici sayısına ulaştığınızı düşünüyorsanız arada sırada izleyicilerden bağışta bulunmalarını isteyebilirsiniz. Süper Kalpler’den kazandığınız paranın %30’u vergi olarak kesiliyor, kalan %70 size nakit olarak ödeniyor.

Periscope Ne Kadar Kazandırıyor?

Ne kadar kazanacağınız sizi izleyenlerin seçimlerine bağlı. Yayınlarınızı izleyenler kendi hesaplarına nakit karşılığı yükledikleri Jetonlar (Coinler) ile diledikleri ifadeleri size göndererek Periscope’nin deyimiyle “sevgilerini” ifade edebilecekler. 6 farklı satın alım şekli var. Acemi, Hayran, Şampiyon, Kanka, Fanatik ve Kral. Bunların her birinin değeri farklı.

Acemi (1050 Coin): 3,89 TL
Hayran (3500 Coin): 11,99 TL
Şampiyon (12000 Coin): 39,99 TL
Kanka (30750 Coin): 98,99 TL
Fanatik (63650 Coin): 199,99 TL
Kral (132650 Coin): 399,99 TL

İzleyiciler satın alma işleminden sonra size 7 farklı ücretli ifade gönderebilirler. İfadelerin değeri 33 coin ile 999 coin arasında değişiyor. İfade gönderdikçe bakiye azalıyor. İfade gönderenlerin resimleri yayın sırasında sohbet bölümünde gösteriliyor. Kalp para olarak da bilinen bu jetonlar kredi kartıyla satın alınabiliyor.

Sizlerle birlikte Periscope yayınından para kazanma yöntemini inceledik. Ülkemizde scope olarak bilinen mobil canlı yayın uygulaması Periscope kesinlikle para kazandırıyor ve bunu herkes başarabilir. Sizler de kendinize bu hedefi koyduysanız rakiplerinizi incelemenizi tavsiye ederim. Periscope canlı yayınlarını izleyerek diğer yayıncıların ne tür yayın yaptıklarına ve nasıl izleyici arttırdıklarına göz gezdirin ve bu canlı yayınlardan kendinize pay çıkarın.

Periscope, size kendinizi binlerce kişiye tanıtma şansı tanır. Periscope yayını yapmak farklı iş kollarında çalışmanıza olanak sağlayabilir. Bir diğer canlı yayın uygulaması olan Younow hakkında bilgi almak isterseniz okuyabilirsiniz: Younow para kazanma

Mutlaka Okumalısın

adsense-para-kazanma

Adsense’den Para Kazanma Yolları

Adsense, Google tarafından geliştirilen ve dünyanın en çok tercih edilen reklam verme / reklam yayınlama …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir