Cumartesi , Aralık 7 2019
Ana Sayfa / Oyun Oynayarak Para Kazan / PUBG Oynayarak Para Kazanma Rehberi – 2019
pubg para kazanma pubg'den kazan

PUBG Oynayarak Para Kazanma Rehberi – 2019

Oyun oynayarak online gelir elde etmek mümkün! Peki PUBG para kazanma için uygun bir oyun mu? Yani PUBG oynayarak para kazanmak mümkün mü?

Tam adıyla “PlayerUnknown’s Battlegrounds” oyunu Survival yani hayatta kalma konulu yeni bir FPS oyunudur. Geçtiğimiz yıl piyasaya sürülen ve birkaç ay önce kararlı sürümü yayınlanan oyun, Steam üzerinden 70 liraya satılıyor. Dünya çapında 30 milyondan fazla satılan oyun, bilgisayar oyuncuları arasında kral koltuğunu kapmış durumda ve uzun süre bırakacak gibi görünmüyor.

Arkadaşlarınızla keyifli vakit geçirmek için adeta biçilmiş kaftan olan oyun ülkemizde de sevildi… Peki PUBG’den nasıl para kazanılır? Bir bilgisayar oyunudan gelir elde etmek mümkün mü? PUBG’de ne tür işler yaparak para kazanabilirim? Gelin bu soruların yanıtını birlikte verelim!

PUBG Para Kazandırıyor Mu?

Bu soruyu yüzde yüz kazandırıyor olarak yanıtlayabiliriz ancak oyundan gelecek paranın miktar kişinin kendi çabasına bağlıdır. PUBG’den para kazanmanın yolları birden fazla… Tıpkı CS:GO oyununda olduğu gibi bu popüler oyun da para kazandırıyor.

Hem ülkemizde hem de dünyada pek çok örneği var ve bunları sizinle yazının ilerleyen bölümlerinde paylaşacağız. Miktarın ne kadar olacağını kestirmek zor olsa da bir gelir getireceği kesin. Her oyun gibi PUBG’de disiplinli çalışma ile para kazandıran oyunlar arasındadır. Nasıl ve ne kadar sorularının yanıtı için okumaya devam edin.

PUBG Ne Kadar Para Kazandırır?

Bu miktar sizin şansınıza ve gayretinize göre değişecektir. Oyunda para kazandıran yöntemler; twitch’de pubg yayını yapmak, oyun içinde kasılan puanlarla kasa kazanmak ve bu kasalardan çıkan skinleri satmak, çıkan kasaları açmadan Steam üzerinden satmak, değerli eşyaları alan PUBG sitelerinde satış yapmak ve oyunun Steam key satışını yapmaktır. Bu işlerin tümünü bir arada yapabileceğiniz gibi tek bir tanesine de yönebilirsiniz.

Her yöntemin kazandıracağı para ve harcanacak emek farklıdır. Örneğin oyun içinde kastığınız pointlerle alacağınız bir survivor kasasından binlerce liralık eşya çıkabilmektedir. Bu tamamen şansa bağlıdır ve oyun her hafta belli bir kasa açma limiti sunduğundan şans faktörünü sınırlıdır.

PUBG Para Kazanma Yolları

Bu alt başlıkta PUBG oynayarak para kazanmanız için tercih edebileceğiz yöntemleri sizlerle paylaşacağım.

Twitch Yayını Yapmak

Survival oyunların ilk örneği olmasa da en başarılıları arasına kısa sürede girmeyi başaran oyunun seyir zevki de yüksek. Oyunda her an bir aksiyon olabildiğinden Twitch yayıncılarının favori oyunlarından bir tanesidir. Sadece PUBG yayını yapan yabancı ve Türk oyuncular da vardır. Bunlardan bazıları; Mithrain, ManiacMec, patcutez, chocoTaco, armuttv, wadu ve bananaman.

Bu yayıncılar nadir de olsa başka oyunlar oynarlar fakat izleyici kitlelerini PUBG oyunu sayesinde kazanmışlardır. Siz de PUBG oyununu profesyonel olarak oynuyorsanız yada oyunu eğlenceli hale getirebileceğinize inanıyorsanız pubg para kazanabilirsiniz. Bu konuda detaylı bilgi için: Twitch Para Kazanma

Skin Satışı Yapmak

PUBG para kazanmanın yöntemlerinden diğer bir tanesi oyundaki değerli eşyaları yani skinleri satmaktır. Oyunda elde ettiğiniz ücretli ve ücretsiz kasaları açarak içinden çıkan değerli eşyaları satabilirsiniz. Bu eşyaları satmanın en kolay yolu Steam pazarına koymaktır ancak Steam gerçek parayla ödeme yapmadığından bunu tavsiye etmiyorum. Bunun yerine değerli eşyalarınız Bynogame gibi TL cinsinden ödeme yapan sitelerde satmanız daha doğru olacaktır.

PUBG Kasalarını Satarak Para Kazanmak

Desperado, Pioneer, Wanderer, Survivor, Gamescom, Twitch Prime, Biker, Militia ve Fever kasaları PUBG’de kazanabileceğiniz kasalardır. Bu kasalardan çeşitli itemler çıkar ve her item kasasının değeri farklıdır. Kasalar genellikle ilk çıktıklarında yüksek paralar satılır, daha sonra ise kasa sayısı arttıkça fiyatları düşer. Bu nedenle kasaları açmak niyetinde değilseniz çıkardığınız anda satmanızı tavsiye ederim.

Ucuz PUBG Key Satışıyla Para Kazanmak

PUBG, Steam üzerinden 70 liraya satılan bir oyun. Birçok oyuncu bu fiyatı yüksek buluyor ve oyunu satın almak için çeşitli pazar sitelerine başvuruyor. 50-65 TL arasında değişen fiyatlarla PUBG steam keylerini toplu olarak satın alarak tek tek satışlarını yapabilirsiniz. Piyasada gördüğüm en ucuz pubg key fiyatı 51 lira. Steam fiyatından 19 TL daha ucuza satılan bu keyleri toplu alıp satarak siz de para kazanabilirsiniz.

PUBG Sitelerinden Para Kazan

PUBG, tıpkı CS:GO gibi eşyaların değerli olduğu bir oyun. Bu oyunda elde ettiğiniz kasa ve itemleri PUBG satış sitelerinde satarak elde ettiğiniz puanlarla şans oyunları oynayabilirsiniz. Bu sitelerde şansınızı deneyerek kazandığınız puanlarla bandana gibi değerli itemleri elde edip Bynogame tarzı güvenilir sitelerde satabilirsiniz. Referans sistemiyle çalışan bu sitelerde referans linkinizle üye olan kullanıcılar üzerinden de puan kazanabilirsiniz. Dilerseniz bu işi daha ciddi boyutlara taşıyarak pubg para kazanma sitesinin bir benzerini de siz açabilirsiniz. Bir miktar yatırımla pubg üzerine şans sitesi açabilir ve çok daha fazla para kazanabilirsiniz.

Yalnızca PUBG Üzerine Site Açmak

Oyun henüz çok yeni ve Türkiye’de bu konuda çok fazla site yok. Yabancılar PUBG sitelerini boy boy sıraladılar ancak ülkemizde henüz ciddi bir PUBG sitesi yok. Forum yada blog tarzında bir oyun sitesi kısa ve uzun vadede para kazandırabilir. Rakibiniz olmadığı için yükselmeniz de kolay olacaktır. Bu sitede adsense, reklam satışı, satış ortaklığı gibi yöntemlerle para kazanabilirsiniz. Sitede mutlaka yazmanız gereken konular; güncelleme notları, son haberler, turnuvalar hakkında detaylı bilgiler, oyun rehberleri, oyun haritaları, silah rehberleri gibi konulardır.

Steam’de satışta olan hayatta kalma oyunu pubg para kazanma yöntemleri bu kadardı. PUBG, sabırla çalışıldığından para getirebilecek bir oyun. Bu paranın miktarı sizi zengin etmese de hem oyun oynayıp hem ev giderlerinizi karşılamanıza yetecek kadardır. Kim bilir belki de bir kovboy şapkası çıkarıp binlerce lira kazanabilirsiniz…

PUBG Turnuvalarına Katılıp Ödül Kazanmak

Oyunu profesyonel olarak oynuyor ve bu işten para kazanmak istiyorsanız turnuvalara katılabilirsiniz. Yayıncı olmanız yada ünlü olmanız gerekmez, çoğu turnuva sadece bilinen iyi oyuncuları çağırır ve kazananlara ödül verir.

Bazı turnuvalar Shroud gibi üst seviye oyuncuları içerirken kimi turnuvalar yarı amatör takımlardan oluşur. Siz de pubg para kazanma yolunu arıyorsanız önce yedeklerle birlikte disiplinli bir e-spor takımı kurun. Ardından pubgonline.com gibi sitelere kayıt olarak turnuvalara katılabilirsiniz. Bu turnuvaların kazananları daha sonra üst liglerde yarışarak gelirlerini katlayabilir ve ünlü olabilirler. Ülkemizde bazen üniversiteler bazen de MSI gibi firmaların pubg turnuvaları yapılmaktadır, bu organizyonlara da küçük büyük demeden katılın ve isminizi duyurun.

Ayrıca bir başka PUBG tarzı oyun olan Fortnite’den de para kazanabileceğinizi biliyor muydunuz? Detaylı bilgi için bkz: Fortnite para kazanma

Bol kazançlar!

3 Yorumlar

  1. sakıp turkoglu

    Pubg yeni bir oyun sayılır. para kazanmak isteyenler için rekabet az hem. Ben vaktinde counter’da şansımı denemiştim server açarak ama olmamıştı. belki bunlar işime yarar. Sağolasın.

  2. Para kazanmak günahmı? Kumara giriyomu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir