Cumartesi , Mart 30 2019
Ana Sayfa / İş Fikirleri / PVP Server Kur Para Kazan
pvp server kurmak, private server aç

PVP Server Kur Para Kazan

Daha önce hiç online oyun oynadınız mı? MMOPRG olarak geçen bu oyunlarda karakterinizin lvl durumunu ve item denilen eşyalarının özelliklerini yükselterek moblara ve diğer oyunculara karşı mücadele verirsiniz. Guild, parti, event gibi özelliklerle oyuncuların kaynaşmaları da amaçlanan bu oyunlar uzun süredir ülkemizde de tercih ediliyor. Bu oyunların resmi yani yapımcılar tarafından kurulan serverlerinin yanında bir de pvp server adı verilen, üçüncü şahısları açtıkları serverleri var. Pvp yada private server denilen bu oyunlarda özellikleri oyunun yapımcıları değil, bizzat serverin kurucu kişisi belirler. Genellikle oyundaki zorlukları ortadan kaldırarak daha rahat bir oyun keyfi sunmayı amaçlayan private serverlerden para kazanmak da mümkün. Ülkemizde onbinlerce oyuncusu olan online oyunların pvp serverlerini kurarak sizlerde para kazanabilirsiniz.

Private (Pvp) Server Nasıl Kurulur?

Bu konu hakkında hiç bilginiz yoksa hazır paketlerden birini deneyebilirsiniz. Siz sadece serverin sahibi oluyorsunuz. Teknik problemler, düzenlemeler gibi bütün işleri size serveri satan firma sağlıyor. Ayrıca size bir yönetim paneli de açıyorlar ve oyun içindeki birçok temel ayara bu panelde ulaşarak kullanıcıların isteklerini karşılayabiliyorsunuz. Örneğin moblardan ne kadar para düşecek, lvl atlamak ne kadar zor olacak gibi şeyleri siz düzenleyebiliyorsunuz. Emek server mi yoksa kolay lvl atlanabilen bir server mi açacaksınız buna siz karar verebilirsiniz. Piyasada birçok private server satan ve kiralayan firma var, bunlardan bir tanesini seçin ve aylık 50 TL gibi fiyatlara private server sahibi olun. Uzun soluklu paketler almanızı önermiyorum, oyunun tutup tutmayacağını tam olarak kestirmeden paranızı boşa harcamayın. En fazla 3 aylık paketlerle çalışmaya başlayın ve pvp serverinizden para kazanmaya başladığınızda bu süreyi uzatın. Bu süre içinde oyuncularla sürekli etkileşim içinde olun ve eventler düzenleyerek onları oyunda tutun.

Hangi Oyunların PVP Serveri Açılabilir?

Dilediğiniz her oyunun private serverini açacak firmalar var. Tek yapmanız gereken beklentilerinizi iletmek, gerisi onlara kalıyor ve size sitesi, forumu hazır bir online oyun teslim ediyorlar. Yalnız yabancı ülkeler yerine ülkemizdeki oyuncuları hedeflemenizi öneririm. Bunun içinde Türkler hangi online oyunları sever bilmek zorundasınız. Bu oyunların başında Metin2 geliyor. Yediden yetmişe binlerce aktif kullanıcı olan bu ünlü oyunun private serverli çok tutuluyor. Sizlerde metin2 pvp sunucu kiralayarak kendi metin2 serverinizi kurabilirsiniz. Metin2 pvp server kiralama için aylık 50 lira gibi bir harcama yapmalısınız. Daha sonra kullanıcıların beklentilerine göre bu serveri düzenleyin. Türk oyuncular genellikle emek server denilen, uzun soluklu serveleri tercih ediyorlar. Tabii açmadan önce tutmuş metin2 pvp sunucuları incelemek gerekecektir. Oyuncular genellikle editsiz server istese de çoğu zaman bu mümkün olmuyor. Bu serverlerden kendinize pay çıkarın ve açacağınız private serveri ona göre düzenleyin… Türklerin oynadığı diğer MMORPG oyunlar; Silkroad Online, Knight Online, Cabal Online, World Of Warcraft, Black Desert Online, ArcheAge oyunlarının da pvp serverleri tutuluyor.

Tutan PVP Server Açmak

Bir private server kurmak ve para kazanmak istiyorsanız oyunculara bunun uzun soluklu bir proje olduğunu hissettirmeli ve istekleriyle ilgilenmelisiniz. Oyuncular genellikle birkaç hafta online olup kısa süre içinde kapanan serverlerden şikayetçiler. Uzun uğraşlar sonucu elde ettikleri itemlerin karakteriyle birlikte yok olması oldukça can sıkıcı bir durum. Bu nedenle oyunun başlangıcında oyunculara bu mesaj net bir şekilde iletilmelidir.

Server açıldıktan sonra oyuncuların sizi seçmeleri için private server tanıtımları yapan sitelere reklam vermelisiniz. Bunun içinde aylık belli bir bütçeniz olmalı. Bunun yapmak zorundasınız çünkü binlerce oyuncu oynayacakları yeni private serveri bu sitelerden seçiyor. Oyuncular aksi takdirde sizin oyunuzda haberdar olmayacaklardır. Ayrıca facebook reklamları da vererek oyuncu sayısını arttırabilirsiniz. Bu sosyal medya sitesinde de aktif binlerce kullanıcıya ulaşmak mümkün.

Oyunun tutması için daha önceden tutulmuş oyunları inceleyin ve kendi serverinizi bunlara göre düzenleyin. Oyuncular oyundan ne bekliyor, sorunları nedir diye sorarak bunları tespit edin. Kendi oyununuzda playerlerin mümkün olduğunca sorunsuz ve eğlenceli vakit geçirmelerini sağlamaya çalışın. Sık sık eventler düzenleyerek aktif oyuncu sayınızı yükseltin. Ayrıca hesap ve char sorunlarıyla ilgili mutlaka ulaşılabilir olun. Bu durumda bir forum sitesi açmak yararınıza olacaktır.

Unutmayın, en iyi pvp serverler kullanıcıların isteklerine göre oluşturulmuş olanlardır… Ayrıca diğer kazanç yöntemlerini öğrenmek isterseniz internetten para kazanma yöntemlerine bakabilirsiniz. Bol kazançlar dilerim…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir