Pazartesi , Nisan 1 2019
Ana Sayfa / İnternetten Para Kazanma Yolları / Shorte.st ile Link Kısaltarak Para Kazanma
shorte.st shortest para kazanma

Shorte.st ile Link Kısaltarak Para Kazanma

Bir başka link kısaltma sitesiyle devam ediyoruz. Bugünkü link kısaltarak para kazanma imkanı tanıyan servisimizin adı Shorte.st! Shortest (en kısa) olarak okuyabileceğimiz bu link kısaltma servisinden detaylıca bahsedeceğiz. Nedir, nasıl para kazanılır, ne kadar kazandırır, CPM ücretleri, ödeme yolları gibi bilinmesi gereken tüm detaylara değineceğiz.

Shorte.st Nedir?

Shorte.st bir link kısaltma sitesidir. Klasik link kısaltma siteleriyle aynı sistemi kullanır. Arayüzü oldukça özgün ve kullanışlı olan bu site uzun yıllardır aktif olarak kullanılıyor. Diğer url kısaltma servislerinden farklı yanı ise mining gibi birkaç ek para kazanma yöntemi kullanmasıdır. Bunlarda yazının ilerleyen bölümlerinde detaylı olarak bahsedeceğiz… Shorte.st adresinden ulaşabildiğiniz site oldukça kullanışlı bir arayüze sahip. Kısalttığınız linklerle ilgili tüm verileri size anlık olarak yansıtıyor. Ayrıca wordpress eklentisiyle wordpress sitenizdeki linkleri kontrol etme imkanı sunuyor.

Kayıt olmak için tıklayın!

Shorte.st Para Kazanma Yöntemleri

Link Kısalt Para Kazan: Sitenin ilk kuruluş amacı olan link kısaltma, üyelere en çok para kazandırdığı yöntemlerden birisi. Panele giriş yaptıktan sonra çok kolay bir şekilde kısalttığınız linklerden gelir elde edebilirsiniz. Önemli olan bu linkleri olabildiğince çok ve farklı kişiye ulaştırmak. Bunu bir websitesiyle yada yüksek takipçi sayısına sahip sosyal medya hesaplarıyla yapmak mümkün. Burada anahtar tıklanmaya değer bir dosyaya veya adrese sahip olmak. Gerisi kendiliğinden gelecek ve link kısaltarak para kazanacaksınız.

Referans Sistemi: Her link kısaltma servisinde olduğu gibi Shortest’te de referans (ortaklık) programı var. Siteye getirdiğiniz her üyeden belirli bir miktar para kazanabiliyorsunuz. Referanslarınızın siteye üye olmaları yetmiyor, onların da sizin gibi link kısaltması ve para kazanması gerekiyor. Onlar kazandıkça, kazandıkları oranında size pay veriliyor. Oran %20 olarak belirlenmiş. Dilerseniz bir referans linki, dilerseniz banner aracılığıyla referans üye kasabilirsiniz.

Mining Yaparak Para Kazanma

Shorte.st sitesi, farklı bir para kazanma yöntemi daha geliştirmiş ve güncel akıma ayak uydurarak Mining işine girişmiş. Bu sistemde bilgisayarınızın CPU ve GPU gücünü kullanarak mining yapıyorsunuz. Tabii bunu yaparken sitenin mining programını kullanıyorsunuz. Siz de bir yandan link kısaltma bir yandan da mining yaparak para kazanmak istiyorsanız Shorte.st’nin sağladığı uygulama ile bu mümkün. Gtx 1080 Ti ile haftada 30 dolar kazanabileceğiniz belirtilmiş. Güncel kurla 120 TL demek oluyor. Böyle bir ekran kartına sahipseniz hiçbir şey yapmadan, oturduğunuz yerden Shorte.st mining programı ile haftada 120 TL kazanabilirsiniz.

Ne Kadar Kazandırıyor?

Shorte.st CPM yani 1000 tekil tıklama için 1,55 dolar ödüyor. Bu oran adfly sitesinde 1,52$, Bc.vc sitesinde ise 2,50 $. Tl karşılığı olarak 6 Tl diyebiliriz. 1000 tıklamaya 6 TL almak isterseniz siteden para kazanabilirsiniz. Site son derece güvenilir, uzun yıllardır ödeme yapıyorlar. Link kısaltma, mining ve referans sistemini aktif olarak kullanırsanız aylık 300 TL kadar kazanabilirsiniz. Bu geliri arttırmak istiyorsanız bir websitesi yada büyük bir sosyal medya hesabı sahibi olmalısınız.

Shorte.st Güvenilir Mi?

Siteyi ben dahil binlerce Türk kullanıcı aktif olarak kullanıyor. Tek sorun ödeme miktarının Türk ve yabancı alternatiflerinden az olması. Bunun dışında eksik sayım, ödeme yapmama gibi bir durum söz konusu değil. Alt kısma ödeme kanıtını ekledim. Siteden ödeme almak için Paypal, Payooner ve Webmoney yöntemlerini kullanabilirsiniz. Paypal ve Webmoney için ödeme alt limiti 5$, Payooner’de ise 20 dolar kazandığınızda ödeme alabilirsiniz. Her ayın 10. günü ödeme talebinde bulunabilirsiniz. Site, banka hesabına ödeme yapmıyor.
shorte.st ödeme kanıtı

Shorte.st Para Kazanma Taktiği

Söz konusu link kısaltma sitesinden para kazanmak istiyorsanız en yüksek CPM oranı olan ABD hitini hedeflemenizi öneririm. ABD’nin CPM ücreti 14$, yani 56 TL. Bu oldukça iyi bir rakam, nerede yaşadığınız önemli olmadığından bir websitesi yada sosyal medya hesabından Amerikalı kullanıcıları hedefleyebilirsiniz. ABD’de yaşayan insanların ilgisini çekecek içeriklerle bunu başarmak mümkün. Film, belgesel, dizi, pdf yada indirilmeye, tıklanmaya değer ne varsa linklerini kısaltın. Bu gelirinizi kısa sürede katlamaya yardımcı olacaktır.

Sizlerle birlikte ünlü link kısaltma sitesi Shorte.st hakkında konuştuk. Shorte.st para kazanma, güvenli mi, ödeme kanıtı gibi konulara değindik. Sizler de internetten para kazanma yolları arıyorsanız Shortest bunun için güzel bir tercih olabilir. Bol kazançlar…

Mutlaka Okumalısın

adsense-para-kazanma

Adsense’den Para Kazanma Yolları

Adsense, Google tarafından geliştirilen ve dünyanın en çok tercih edilen reklam verme / reklam yayınlama …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir