Pazartesi , Nisan 15 2019
Ana Sayfa / İnternetten Para Kazanma Yolları / Tumblr’dan Para Kazanma 2019
tumblr para kazanma yolları

Tumblr’dan Para Kazanma 2019

Tumblr kullanıyor musunuz? Kullanıyorsanız bu platformun size bir ek iş kapısı açabileceğini ve gerçek para kazanabileceğinizi bilmelisiniz. Eğer hiç tumblr kullanmadıysanız hesap açıp bloglamaya başlamak 2 dakikanızı almaz. Bugün sizlerle birlikte tumblr para kazanma yöntemleri hakkında konuşacağız. Somut örneklerle size internetten para kazanmanın hayal olmadığını göstereceğiz!

Tumblr Nedir?

Tumblr, insanlara ücretsiz blog yazma imkanı sunan bir mikro blog sitesidir. Tıpkı blogger ve wordpress gibi basit üyelik adımlarının ardından istediğiniz blog uzantısını alarak kendinize ait bir blog sitesi sahibi olabilirsiniz. Dünya çapında milyonlarca blogcunun kullandığı site en popüler ücretsiz servisler arasındadır. Yasalara uygun olduğu sürece istediğiniz konuda yayın yapabilirsiniz. İsterseniz bir kişisel blog isterseniz duvar kağıtları paylaşımı yapın. Seçim tamamen size kalmış, yeter ki insanların ilgisini çeken orjinal bir fikriniz olsun.

Tumblr Blogu Nasıl Açılır?

Tumblr para kazanma hedefini gerçekleştirmek için öncelikle bir bloga sahip olmalısınız. Tumblr’da blog oluşturma çok kolay. Yalnızca bir mail adresine sahip olmanız yeterli. Tumblr.com adresine gidin ve mail adresinizle kayıt olun. Giriş yaparken kullanmak istediğiniz adınız aynı zamanda Tumblr blogunuzun da adı olacaktır. Daha sonra değiştirebildiğiniz bu adı seçerken akılda kalıcı ve yayın yapacağınız konuyla alakalı bir şey yapmaya özen gösterin.

Açacağınız blog sayısının bir sınırı yok. Aslında siz parayı da bu şekilde kazanacaksınız. Yüzlerce blog oluşturarak kendi ağınızı yaratacak ve bu bloglardan düzenli pasif gelir elde edeceksiniz. Bunun detaylarından yazının ilerleyen kısımlarında bahsedeceğiz.

Tumblr Para Kazanma

Tumblr’dan Nasıl Para Kazanılır?

Öncelikle bu sitelerin çok kıymetli olduklarını ve insanların rağbet ettiklerini bilmelisiniz. Ardından açabildiğiniz kadar çok blog açmalısınız. Piyasa araştırması yapın, kullanıcılar en çok hangi konulara rağbet ediyor. Yasal bahis, güzel sözler, yerli dizi, yabancı dizi gibi onlarca popüler konu var. Bunlardan biri veya birkaçına yönelerek bloglarınızı oluşturmaya başlayın. Ancak bir anda 100 tane blog açmanın anlamı yok. Öncelikle birkaç blog açarak içerik girmeye başlayın ve bunları olabildiğince çok kişiye duyurun. Ardından işin inceliklerini öğrendikçe blog sayınızı arttırın ve kendi blog ağınızı oluşturun.

Bu biraz zaman alacaktır çünkü hemen blog açıp para kazanmak mümkün değil. Öncelikle blogların tanınması ve oturması gerekiyor. Ardından bu bloglarda backlink denilen linkler satmaya başlayacaksınız. Olay kısaca şöyle; insanlar web sitelerini tanıtmak veya arama sonuçlarında yükselmesini sağlamak amacıyla tumblr backlink paketleri satın alıyorlar. Siz de bu paketlerden oluşturarak satacak ve düzenli gelir elde edeceksiniz. Bu siteler kıymetli demiştik, o nedenle birçok site sahibi tumblr’dan backlink almak istiyor.

*Backlink nedir detaylı bilgi edinmek için mutlaka internet araştırması yapınız.

Tumblr Blog Reklamları İle Para Kazanmak

Tumblr oldukça işlevsel bir site. Blogları ücretsiz olarak açmanıza imkan verdiği gibi kendi reklamlarınızı da ekleyebiliyorsunuz. Özellikle adsense reklamları burada çok para kazanmanızı sağlayabilir. Daha önce bu konuyla ilgili Adsense’den Para Kazanma başlıklı bir yazı yayınlamıştım. Siz de adsense’ye kayıt olarak bloglarınızı doğrulayın ve reklamlarınızı tumblr bloglarınıza ekleyin.

Adsense dışında çeşitli bannerlar yayınlayarak da bloglarınıza reklam alabilirsiniz. Backlink satar gibi bloglarınızda banner reklamlar gösterecek bunun karşılığında aylık veya yıllık ödemeler alabilirsiniz. Bu da tamamen sizin blog konunuz ve kendinizi pazarlama yeteneğinizle alakalıdır.

Bir internetten para kazanma yolunu daha sizlerle paylaştık. Tumblr para kazanma hedefinizde başarılar, bol kazançlar dilerim!

Mutlaka Okumalısın

dizi izleyerek para kazanmak

Dizi İzleyerek Para Kazanmak

İnternetten para kazanmak isteyenlerin sıkça karşılaştığı bir yöntem var: Dizi izleyerek para kazanmak! Peki gerçekten …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir