Ana Sayfa / İnternetten Para Kazanma Yolları / Yandex Toloka’dan Para Kazanma
yandex toloka para kazanma

Yandex Toloka’dan Para Kazanma

Bugün ele alacağımız ek gelir yöntemimiz Yandex tarafından birkaç yıl önce geliştirilen ve interneti daha iyi bir yer haline getirmeyi amaçlayan Toloka! Ruslar tarafından geliştirilen ve kullanıcılara bazı görevleri yerine getirmeleri şartıyla para kazandıran sistemdir. Toloka interneti daha verimli ve düzenli hale getirmeyi amaçlar. Yandex Toloka para kazanma amacıyla yapıldığında düzenli gelir getirebilir. Toloka sitesine üye olarak size verilen görevleri eksiksiz şekilde yerine getirin ve görev karşılığında vaadedilen parayı kazanın. Tek yapmanız gereken panele girip görevleri teslim almak ve belirtilen süre içinde doğru bir şekilde tamamlamak. Sistemin en güzel yanlarından biri herhangi bir kısıtlama olmaması, yani vakit ayırabildiğiniz sürece size görevler veriyor, kimi görevler düşük ücretliyken kimi görevler 1 dolarlık olabiliyor.

Yandex Toloka Ne Kadar Kazandırıyor?

Toloka ile para kazanmak isterseniz verilen görevleri olabildiğince hızlı ve eksiksiz yapmalısınız. Sistemin günlük maksimum kazandırdığı miktar ise günlük 5 dolar. Ortalama birkaç saatinizi ayırarak bu parayı kazanabilirsiniz. Yandex Toloka görevlerini her gün düzenli olarak yerine getirdiğinizde ise aylık 500 TL gelir elde edebilirsiniz. Birden fazla kişiyle, farklı internet (mobil gibi) ve farklı bilgisayarla görevleri yaparak gelirinizi 2-3 katına çıkarabilirsiniz.

Yandex Toloka ile Para Kazanmaya Başlamak

Yandex Toloka para kazanma hedefi gerçek bir hedef! Toloka’nın kullanıcılardan herhangi bir beklentisi yok, yapmanız gereken görevleri özenli ve dürüst bir şekilde yerine getirmek. Üye olup para kazanmak isteyenlerde aranan herhangi bir kriter de yok. İsteyen herkes üye olup para kazanmaya başlayabilir. Görevler kendi dilinizde (Türkçe) veriliyor, eğer Türkçe dışında farklı bir dil biliyorsanız onu da belirterek görev sayısını arttırabilirsiniz. Bu sayede kazancınız da artacaktır.

Şimdi https://toloka.yandex.com.tr/ adresine gidin ve katıl butonuna tıklayıp bilgilerinizi doğru ve eksiksiz şekilde girin. Ardından telefon numaranıza bir kod gönderilecek, kodu da girdikten sonra anında kazanmaya başlayabilirsiniz.

İlk etapta sizi denemek amaçlı eğitim görevleri verilebilir. Bu görevlerin açıklamalarını mutlaka okuyun! Doğru anladığınızdan emin olduktan sonra işe başlayın. Aksi takdirde düşük not alırsanız yeni görev alamayabilirsiniz, bu durumda tüm emeğiniz boşa gidecektir. Kısaca Toloka’dan görev istiyorsanız eğitimleri ve ilk etaptaki basit görevleri olabildiğince yüksek puanlarla bitirin. Sistem görevleri doğru anladığınızdan emin olduğunda size daha fazla ve kazançlı görevler verecektir.

Toloka Ne Tür Görevler Yapmamızı İstiyor?

Yandex toloka para kazanma vaadeden ciddi bir sistem. Bu nedenle kayıt olurken sizden bildiğiniz dilleri ve +18 görevleri yapıp yapamayacağınız sorgulanıyor. Bu ayarı daha sonra profil kısmından da değiştirebiliyorsunuz. Seçimlerinize göre size uygun görevler veriliyor.

Toloka’nın sizden genellikle yapmanızı istedikleri ise bir kurumun bilgilerinin (telefon, adres) doğru olup olmadığı ve değişip değişmediğinin sorgulanması (kurum görevlerinin genelde bizzat kontrol edilmesi isteniyor). Aranılan sorgu sonuca uygun mu, arama sonucundaki sorgu doğru girilmiş mi, verilen sonuçta hangi siteyi görmek isterdiniz gibi çeşitli basit görevler yapmanız isteniyor. Dikkat etmeniz gereken nokta açıklamaları okuyup anladıktan sonra görevi doğru şekilde yerine getirmek.

Yandex Toloka Görev Gelmiyor

Görev gelmemesinin üç nedeni olabilir. Birincisi eğitim görevlerini yüksek puanla (en az 80) tamamlayamadınız ve sistem sizin bu işi anlamadığınızı düşündü. Yani görevleri olabildiğince düzgün bitirmek önemli. İkincisi +18 görev almadınız -ki görevlerin büyük kısmını oluşturur-. +18 görevleri almamanız takdirde büyük oranda görev kaybı yaşarsınız, eğer 18 yaşından büyükseniz ve yandex toloka para kazanma yöntemini gerçekleştirmek istiyorsanız almanızı tavsiye ederim, genellikle fazla cinsel içerikle karşılaşmıyorsunuz. Üçüncüsüyse görev sayısı bitmiş olabilir. Kotalı sistem olduğundan size aşırı derecede yükleme yapılmaz.

Toloka Ödeme Yöntemi ve Kazanç Örneği

İnternetten para kazandırma yöntemlerinin çoğu sizlerin de bildiği gibi scam yani dolandırıcılık amaçlıdır. Fakat Yandex büyük ve kurumsal bir şirket ve paranızı kuruşu kuruşuna ödeme garantisi verir. Yani görev yaptığınız sürece kazanmaya devam edersiniz ve hiçbir ödeme sorunu yaşamazsınız. Hesabınızdaki parayı çekebilmek için en az 1 dolar olması gerekiyor. Türkiye’deki kullanıcılara ödeme yapmak içinse yöntem Papara ve Paypal. İki hesap türünden birine sahipseniz Toloka’dan kolayca ödeme alabilirsiniz. Aşağıda Paypal kullanarak ödeme almış bir kullanıcının ödeme kanıtını görebilirsiniz.

yandex toloka ödeme yapıyor mu kanıtı

Toloka Yasal Mı?

Yandex, TC yasalarına tamamen uygun bir ek gelir yöntemidir. Uzun yıllardır ülkemizde faaliyet gösteren arama motoru Yandex’in yasal bir uygulamasıdır. Kullanıcıların görevler karşılığında para kazandığı bu sistemin illegal bir yönü bulunmamaktadır. Gönül rahatlığıyla kayıt olup para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Sistemde herhangi bir hile yok yani kazancınız olduğu gibi hesabınıza yansıtılıyor. Paranızın da güvende olduğundan emin olabilirsiniz. Paranızı çekmek için hiçbir hileye veya taktiğe başvurmak zorunda değilsiniz. Siz yalnızca görevleri eksiksiz olarak yerine getirin.

Mutlaka Okumalısın

dizi izleyerek para kazanmak

Dizi İzleyerek Para Kazanmak

İnternetten para kazanmak isteyenlerin sıkça karşılaştığı bir yöntem var: Dizi izleyerek para kazanmak! Peki gerçekten …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir